Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimnáziumot válasszam?

Melyik gimnáziumot válasszam?

Figyelt kérdés

Szinyei Merse Pál, Szent László, Szerb Antal, Leövey, Könyves Kálmán


Emelt német, és matekos szempontból nézem leginkább, de azért érdekel a közösség, hangulat, stb.


Sorrendet, és véleményeket is szívesen olvasnék, lehetőleg saját tapasztalatot és ne ,,innen onnan hallottam"-ot. Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!



2018. aug. 6. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Valami jobb gimnázium nem fér bele?

Ezek elég közepesek, hogy udvariasan fogalmazzak.

Nézz utána a gimnáziumok listáján.

2018. aug. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos elég lusta vagyok, és pesszimista is mióta a hatodikos felvételimet elszúrtam, most mindenképpen kisebb fába vágnám a fejszémet. Aztán ki tudja mi lesz.
2018. aug. 7. 11:47
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyébként éjjel-nappal a Hvg rangsorát bújom, és szerintem egy 45. iskola azért nem középszerű, főleg ha úgy nézzük, hogy ezen a 100 iskolán kívül még rengeteg létezik.
2018. aug. 7. 11:50
 4/13 anonim ***** válasza:
11%

Na de ha felismered, hogy lusta vagy, akkor ennek tudatában kicsit nekifeszülhetnél, és érdemes jobb helyre bekerülni, mert azzal többre mész.


Szerintem 30-ik alatt már középszerűek vannak, ami önmagában nem gond, az a jó, ha mindenki a neki megfelelő helyre kerül.

2018. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Én olyan gimibe jártam (igaz 6 osztályosba), ami nem volt benne a 100-ba, mégis voltak jó tanáraim. Mindegyik érettségim 5-ös lett, ebből matek-fizka emelt szinten. Ezek a listák szerintem ilyen szinten használhatatlanok. Az első pár helyezés tényleg jó, vagy ha versenyistállót akarsz, mert azt aláírom, hogy nálunk versenyelőkészítők nem nagyon voltak. Egyetemen meg nem számít honnan jössz, max egy két tárgynál az elején. Pl nekem a matek-fizika könnyen ment egyetemen is. És nem voltam tagozatos vagy ilyesmi.
2018. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
A Szinyeibe semmiképp ne menj , úgy szar ahogy van. Szerintem a Szent lászló lenne a megfelelő választás
2018. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Szent László azért messze nem középszerű és nem is könnyű bejutni. Bár talán épp a német tagozatára picit könnyebb. Karinthy német kéttannyelvűt nem nézted?
2018. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Színyei max utolsónak, az tényleg gyengébb iskola.
2018. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Úgy rémlik, hogy a Karinthyrol azt írta valaki, hogy brutál, persze nyilván nem egy vélemény alapján kell ítélni. Akkor Szent Lászlót írjam elsőnek szerintetek?
2018. aug. 8. 23:32
 10/13 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat, az volt a baj vele, hogy nem szeretnék kéttannyelvűbe járni!
2018. aug. 8. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!