Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Veres...

Mi a véleményetek a Veres Pálné Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most fogok nyolcadikba menni, és elkezdtem nézelődni, hogy melyik suliba mehetnék tovább. A Veres Pálné eddig nagyon tetszik. Az lenne a kérdésem, hogy akik odajárnak, tudnának válaszolni pár kérdésre? Nagyon hálás lennék. :)

- Úgy összességében milyenek a tanárok, diákok, osztályközösség? Az iskolában milyen a fiú-lány eloszlás? A diákok mennyire közösítik ki egymást, mennyien vannak, akik dohányoznak stb.? A tanárok jól tanítanak? Milyen gyakran vannak dolgozatok? Sokszor van olyan, hogy úgy írunk dolgozatot, hogy nem jelentik be előre?

- Milyen szakkörök vannak az iskolában? (színjátszó, rajzszakkör, sport stb.) Van suliújság, sulirádió?

- Milyen programok vannak egy évben? Milyen a gólyatábor?

- Melyik nyelvet oktatják a legszínvonalasabban az iskolában, és melyik az, amelyet nem annyira? El lehet jutni a felsőfokú nyelvvizsgáig, esetleg lehet ösztöndíjat kapni?

- 8:00 -kor kezdődik az első tanóra? Mennyi a legkevesebb, illetve a legtöbb órád egy nap? Sokszor van 0. óra?

- Mi az, amit a legjobban, illetve, amit a legkevésbé szeretsz az iskolában?


Ne haragudjatok a sok kérdésért. :D Előre is óóriási köszönet, ha valaki válaszol rájuk. :)



2018. aug. 6. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Nézd meg a honlapjukon az iskola dokumentumait (házirend, pedagógiai program, stb.), abban megtalálsz néhány választ, meg még egy csomó érdekes és fontos tudnivalót (pl., hogy be kell-e jelenteni előre a dolgozatokat, hogy hánykor kezdődik a tanítás, stb.).
2018. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bbmarta ***** válasza:
95%
8-kor kezdődik a tanítás! Legalább 80 pontos központi kell az idei év alapján. Nagyon nagy a túljelentkezés, több ennél jóval erősebb iskolába könnyebb bejutni, mint ide. Sok a lány! Akinek nagyon vág az agya, az jól elvan, de sokan külön tanárhoz járnak, mert nem minden tanár magyarázza el kellőképpen az anyagot.
2018. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

"Akinek nagyon vág az agya, az jól elvan, de sokan külön tanárhoz járnak, mert nem minden tanár magyarázza el kellőképpen az anyagot."


Szerintem ez minden hasonló kaliberű giminél így van.

2018. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Továbbra is várom olyan emberek válaszát, akik abba a gimnáziumba járnak. :) A második válaszolónak pedig köszönöm. :)
2018. aug. 11. 19:27
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Megpróbálok sokat leírni, megválaszolni.

- A leánygimnáziumi múlt meglátszik az iskolán, az én osztályomban (e) 8 fiú van és 22 lány. A matekosoknál az évfolyamon 22 fiú van és 8lány, humánon 5 fiú, 25 lány. Matekon általában több fiú van de van egy olyan osztály most a VPGben ami majdnem full lány, pedig reál osztály. Az osztályközösség nem a sulitól függ nagyon szerintem, nálunk jó és ismerőseimnél is másik osztályokban. Nyilván vannak kivételek, néhány gyerek, de a Veres Pálné egy tök barátságos és szociális hangulatú suli, épület, emiatt ne aggódj. A tanárok eltérőek, de egyik sem kegyetlen, akikkel eddig találkoztam. Vannak bejelentettlen dogák, de tényleg nem nagy köcsögök, elmondják általában, hogy mi a helyzet és ha valamit nem értesz még örülnek is ha kérdezel. Dohányozni nyilván elég sokat dohányoznak, de a suli területén belül nem, esküszöm vártam, hogy cigiszagot érezzek a mosdóban, de nincs. A végzősök asszem kijárhatnak szünetekben a suli mellé dohányozni de ez nem 100%. Eléggé értelmes emberek vannak itt, szóval inkább alkalmi dohányzásról van szó.

- engem ezek nem nagyon érdekelnek, de van színjátszó, író, délután tesi (röpi, foci, kosár, jóga asszem), galilei (természettudomány) és sztem több is van.

- A gólyatábor jó tényleg. Nem szívatós, nem kell az egész tábor előtt énekelned, ami nekem kissé rossz volt az a reggeli torna de visszanézve kibirható volt. A táborban (Eötvös táborhely amugy) jó a kaja, én vegán vagyok, a vegán kaja nem jó!! a vega egészen jó, de nem változatos. Van év végén sárkányhajózás, van sportéjszaka, van a kampány amiről nem tudom mennyit tudsz, elég hosszú lenne leírni most, de lényegében egy hétig tartó buli a suliban (ha még érdekel róla több, leírom ide) van tantábor nyáron, vannak bulik (gólyabefore, kampányafter stb) gólyaavató. Több is van biztos de hirtelen ennyi ugrik be :)

- Nyilván az angolt, rengeteg angol tanár van, az olaszt ketten tanitják csak de azt amugy is csak a nyekesek tanulják, legnagyobb sajnálatomra 3 óraszámban ami nagyon kevés. Én eleve középfokkal jöttem tavaly ide (a nyekbe ugye) és most 9.esként már a felsőfokra készülök, de nem a suli miatt. Minden kb a legelejéről van kezdve angolból, úgyhogy nem feltétlen haladó angolosoknak van, mint én. németet, franciár nem tanulok, úgyhogy passz.

- 8.00 - kor jaja. 0. órája soha senkinek nincs. 9 akkor szokott lenni ha már faktolsz. Halandó, nem faktoló embernek max 7 + délutáni tesi ha nem sportolsz egesületben (3 tesi van hetente plusz 2 óra szabadon választható délután, ha nem sportolsz)

- legjobban: tényleg nagyon jó helyen van, jók a programok és a közösség is + kampány, legrosszabb nekem az angol taníts mert nekem 0. De gyengébbeknek nyilván jobb. Ja és az olasz! kevés.

Írd meg hogy még mi érdekel:)

2018. szept. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! :)

Ha eszembe jut még valami, írok. :)

2018. okt. 21. 14:49
 7/9 anonim válasza:
71%
Szia! Én is VPG-s vagyok és csak ajánlani tudom :) Tudom, hogy nálad már talán nem aktuális, de ha mások is rákeresnek erre a kérdésre, akkor őket is csak bátorítani akarom 😊
2021. szept. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Most fogok nyolcadikba menni"

Évekkel ezelőtt törölni kellett volna a kérdést...

2021. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért kellett volna törölni? Nekem most felvételizik a Veresbe a lányom, és nagyon hasznosnak találom ezeket a kérdéseket és a válaszokat.
2022. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!