Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Tudományegyetem...

Szegedi Tudományegyetem Herman Ottó A kollégium? Tanulmányi pont hogy befolyásolja a jelentkezést?

Figyelt kérdés

Nekem a karközi kolik jöttek számításba, de a Károlyiról sok rosszat hallottam és a többi koliba (Móra, Öthalmi) kb. lehetetlen elvileg első évesként bejutni.

Milyen ez a koli? Hány ponttól vesznek fel? Ha ide jelentkeztél neked mennyi van?

Tanulmányi pont hogy befolyásolja?



2018. aug. 7. 22:01
 1/7 anonim válasza:
En is oda adom be. Nekem 140 szocpontom van.B épületről tudsz valamit?
2018. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyit tudok, hogy a B épületben kebesebben laknak, kisebb. Gondolom kultúrabb valamivel.
2018. aug. 8. 11:47
 3/7 anonim válasza:
Te A vagy B épületbe adod be?
2018. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
B
2018. aug. 8. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én éltem mindkettőben, szóval első kézből olvastok most. Az A kb 200, a B 55 fős, ez lényeges, de egyik sem partikollégium, az A-ban sem törik rád az ajtót, hogy irány a kolibuli, de ott több a társasági lehetőség. Ugyanakkor ott hárman vagytok egy picike szobában, a B-ben 2 fő, egy blokkhoz 2 szoba és egy nagy közös előtér tartozik. A B hátránya, hogy eléggé kint van, de azért Szeged nem olyan nagy, meg lehet oldani a közlekedést is. A B lazább, hétvégén nincs porta, hétköznap csak kettőig, utána azért sokkal szabadabb, mint az A. Összességében, én már azért sokkal idősebb vagyok nálatok, de a B-t jelölném, ha úgy adódna :D írjatok nyugodtan, ha kérdés van, válaszolok.

2018. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én az A-ban laktam 5 évig B az nekem mindig kicsit világvége). Nem tudom, mi a felvételi ponthatar, de minden évben elég volt a tanulmányim is hozzá (ok, hát jól tanultam, de kb aki egyszer bekerult,bent is maradt), mivel nem volt sok szocpontom. Kb 130 km-re laktam Szegedtől, az is számított.

Én szerettem, Móra mellette van kb, más közösség... Öthalom =világvége. Károlyi =bulikoli. Egyszer elmentem ida vasárnap, egy haverhoz, mozi után... Aztán valahogy hétfő reggel azzal keltem ott a Károlyiban, hogy órám van a túlsó felén a városnak... Sztem a Herman nagyon jó volt, társaságilag is.

Nem nagy szám:3 ágy,asztalok,beépített szekrény, 1 mosdó kagyló a szoba. Konyha minden 2. szinten, mikróval felváltva. Mosógép szimtúgy. A mosás fizetős volt. Hűtő a folyosón, 3 szobának egy. Érdemes zárni. Nálunk már új nyílászárók, padló volt. Mindent egybevéve, szerettem. Jók a programok nagyon, a teaház néha életmentőnek bizonyult, ma is hiányzik a liget...

2018. aug. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan nehéz bekerülni, első évben még csak a szoc pont számít. Ha nagyon kevés szoc pontod van kisebb az esély, de az elsősöket könnyebben veszik fel. Utána a tanulmányi átlagod is egész jó akkor simán bekerülsz, vagy esetleg várólistáról
2019. jún. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!