Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a kereskedelem-...

Mi a különbség a kereskedelem-marketing, nemzetközi gazdálkodás, gazdálkodás és menedzsment, pénzügy és számvitel szakok között?

Figyelt kérdés
Még gimnáziumba járok, most megyek 11.-be, és már erősen gondolkozom azon, hogy mi leszek ha nagy leszek. Egyértelműen irodai munkát tudok elképzelni magamnak, voltam már ilyen diákmunkán, és nagyon tetszett. Igaz, ezt csak egy hónapig csináltam, ezért kicsit félek attól, hogy ha egész életemben egy irodában kellene ülnöm, mennyire lenne monoton. Van valakinek valamilyen tapasztalata? Előre is köszönöm!

2018. aug. 10. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs túl nagy különbség, mind tananyag, mind lehetőségek szempontjából nagy közöttük az átfedés. A 3 közül a PSZ a legpiacképesebb általánosságban, a legkevésbé pedig a KM, de igazából mindegyikkel el lehet helyezkedni. Lényeg, hogy ne szórakozd el az egyetemet, hanem minél hamarabb szerezz szakmai tapasztalatot már egyetem mellett, esetleg legyél demonstrátor, csatlakozz szakkolikhoz, diákszervezetekhez.


Szóval azt érdemes választani, ami jobban érdekel. Ha a pénzügy világa és nem tűnik monotonnak a könyvelés akkor PSZ. Ha a vállalatok működését szeretnéd jobban megismerni, vállalatirányítási, menedzselési elveket akarsz elsajátítítani GM. Ha már most úgy gondolod a marketing vagy épp a sales terület érdekel akkor adott a KM.

2018. aug. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És a nemzetközi gazdálkodással mit tudnék kezdeni? Külföldi cégeknél dolgozni ugyanígy irodában?
2018. aug. 10. 18:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez, csak kicsit jobban belenéztek a multik működésébe.
2018. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én SZTE GTK-rol tudok nyilatkozni. A fent említett szakok kozott az a kulonbsrg, hogy egyszeruen megfogalmazva, egyre szárazabbak, egyre matekosabbak. Pl ker markon van sok kreativ pl online marketing, design tervezés, pénzügyön meg számvitel 1-2n ,analízis, lineáris algebra stb. De a szakok 70%a ugyanaz , mindenkinek ugyanazok a kotelezok.
2018. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!