Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Városmajori Gimnázium politika...

Városmajori Gimnázium politikai beállítottsága?

Figyelt kérdés

Inkább kormányközeli vagy ~kritikus? Teljesen abban a hitben voltam, hogy "ellenzéki suli" lennénk (kockásinges fotó, amit a suli fb. oldala rakott ki, tanárok közül anno volt aki sztrájkolt, nyílt levél stb.)

De egyszer beszélgettem valakivel, aki váltig állította, hogy márpedig nem (annyiban alátámasztható, hogy idejárt Viktor két leánya is, valamint igazgató úr további 5 évig marad, a tantestület véleményének ellenére.) Ez alapján ő rendszer hű lenne, és akkor az iskola is. (?)



2018. aug. 10. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy iskolának nincs politikai beállítottsága. Az ott dolgozóknak van, az meg többségében ellenzéki (van ott tanító ismerős, látom a fb-n a kollégákkal).
2018. aug. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Magának az iskolának politikamentesnek kell lennie (ez minden iskolára igaznak kéne lennie). Az ott tanító tanároknak lehet saját véleménye a politikáról, de az iskolában nem hangoztathatják a diákok között.


Így a kérdésedre nem nagyon lehet értelmes választ adni. Az, hogy a tanároknak vagy az igazgatónak mi a politikai hovatartozása az magánügy amihez senkinek semmi köze.


Nincs olyan, hogy kormánypárti gimnázium és ellenzéki gimnázium.

2018. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Az iskola igazgatóját egy ideje a politika (hivatalosan az Emberi Erőforrások Minisztere) nevezi ki, mindenféle szakmai vélemény megkérdezésével (és ignorálásával együtt). Egyszemélyben a Miniszter a felelős.


Egy iskola általában - különösen a nevezett Városmajori Gimnázium - azonban annál sokkal értelmesebb és sokszinűbb, hogy az iskolaigazgatótól függjön a működése. Sokkal inkább az odajáró diákok, azok szüleik és a benne dolgozókon múlik, hogy mivel töltik meg az épületet, nem pedig az igazgató vagy helyetteseik nézeteitől...


Mivel a Major polgárai a diákok, tanáraik és dolgozóik, támogatói az öregdiákok és diákok szülei, ezért a VMG beállítottsága: sokszínű.

2018. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszömöm a válaszokat!

Biztosan összetettebb téma ez, mint ahogyan a kérdést föltettem, és amilyen válaszokra számítottam.


És igen, biztosan sokan sokszínűen gondolkodnak, ez így van rendjén.:)


Ellenben egy olyan eset, amikor a iskola foglal állást kérdésekben (kockásinges fotó; nyíltlevél) már az intézményről alakít ki egy képet (Természetesen az lenne az idill, ha oktatásügyi kérdéseknek nem kellene legyen, és nem is lenne politikai visszhangjuk, de attól tartok pl. az említett két esetben nem ez volt a helyzet.)


Nem kötözködni akarok, meggyőzőeket írtatok, és a kérdés nem fekete-fehér. De (talán?) a fenti két eset példáján vannak olyan helyzetek, amikor magáról az intézményről alakul politikai kép. És ismételem egy jól működő országban ez gondolom nem így lenne, de talán nálunk emiatt "kaphatnak" iskolák, gimnáziumok politikai "besorolást", nem?


Nyilvánvalóan ez már nem csak a VMG-re vonatkozik, hanem általában véve.

2018. aug. 13. 01:26
 5/10 anonim válasza:
és hova lett a kérdésből a szebediről szóló szavazós megjegyzésed? pff.
2018. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 A kérdésben továbbra is ott van. Bár gondolom a válaszomból hiányolod? Nem értem mire gondolsz sajnos
2018. aug. 13. 12:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ellenzéki teljes mértékben.
2018. aug. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés nem csak benned merült fel, kedves kérdező. ;)
2018. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A google szerint ellenzéki. Legalábbis a vezetőt ellenzi :)


Az arhívban benn van a tanári vélemény: "Dr. Szebedy Tas vezetői programját 45 fő támogatta, 59 nem támogatta, 5 érvénytelen szavazat volt."

2018. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy ide járt Orbán Viktor lánya, nem jelenti, hogy a suli maga is kormánypárti és egyetértene mindazzal a lopással, propagandával és népbutítással ami van. Szerintem a két lánya egyszerűen jó felvételit írt és azért kerültek be mert megfeleltek a gimi elvárásainak (legalábbis én szeretném ezt elsőre feltételezni).

Legyünk őszinték, a budapestiek és az értelmiség nagy része, egyáltalán nem fideszes, jár oda több barátnőm és ők azt mondják, hogy a diákok részéről sok a momentum szimpatizáns, de biztosan jár oda fideszes családból jött, ahogy LMP-s és MSZP-s családból jött gyerek is, meg persze rengeteg olyan akinek nincs konkrét véleménye (hiszen mégis csak 14-18 évesekről beszélünk). Szóval szerintem nem lehet ezt ilyen egyszerűen kezelni, hogy egy suli "kormánypárti" vagy "kormányellenes", mert bár Magyarországon lehet sokan azt gondolják, hogy csak ez a két kategória van, amúgy nem ilyen fekete-fehér a világ.

Meg mitől függ, hogy egy iskola "kormánypárti"-e? Az igazgatótól, a tanároktól, melyik kerületben van a suli...? Egy iskolának elvileg nyitottságra, elfogadásra és arra kéne nevelnie, hogy legyenek saját gondolataid, saját nézeteid, amit mersz is vállalni és képes vagy más nézeteket valló társaiddal vitatkozni erről és közben elfogadni, hogy ő mást gondol jónak (huhh ez nagyon egy ilyen idealizált dolognak tűnik, de amúgy ez lenne a normális). Szóval szerintem sokkal nagyobb siker az ha sikerül elérni, hogy a diák megtalálja a saját véleményét és nézeteit, nem pedig egy másét ráerőszakolni.

(ennyire tudtam válaszolni a kérdésre, bocsi)

2018. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!