Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki Kossuth Lajos Pesterzsé...

Valaki Kossuth Lajos Pesterzsébeti gimmnáziumról illetve a Weörös Sándor IX. Kerületi Budapesti gimmnáziumról mostani vélemény?

Figyelt kérdés
Milyen a közösség milyen nehéz ott tanulni és milyen nehéz bekerülni?

2018. aug. 13. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mindkettő jó suli. Kb.egyforma erősek is.A Weöresről tudok írni: Közösség jó, tanárok vegyesek de ált.jók,bekerülni sztem nem olyan nehéz egy közepesen sikerült felvételi és egy jó sóbeli elég hozzá.
2018. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi es mennyit kell ott kb tanulni??
2018. aug. 21. 23:01
 3/15 anonim ***** válasza:
Weöres
2018. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És esetleg Karinthy Weörös között melyik jobb 4,7 es átlaggal??(amugy nem tanulok sokat a tanárok miatt annyi)illetve szabadidő melyiknél több?
2018. szept. 4. 20:35
 5/15 anonim ***** válasza:
Karinthy erősebb. De a Weöres emberségesebb.
2018. szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Fancsi410 válasza:

Én a Weöres általánosába jártam egészen az előző tanév végéig, most pedig idejöttem a Kossuth Gimibe.

A Weöresnek a gimi része is pont olyan gyenge, mint az általánosa. A különböző tagozatokon is alig tudsz elérni valamit, mert rossz az oktatás minősége, és a tanárok is azok. Tapasztalatból mondom, mert sok gimis tanár tanított az ált.-ban is. Pl. pont az egyik gimis matektanár tanított engem, aki igazából leszarta azt, hogy értem-e az anyagot, vagy sem, ill. magyarázni sem tudott, csak azt szajkózta állandóan, hogy nem lesz belőlünk senki sem. Aztán az énektanár az, aki tönkreteszi az életed, mert olyanokat tanít, amire soha sem lesz szükséged, és természetesen ez a tanár egy elég érdekes személyiséggel is rendelkezik.

A Kossuthot annyira - nyilván - még nem ismerem, de eddig is rengeteg jó tapasztalattal gazdagodtam: a tanárok többsége komolyan tudja venni a munkáját, lelkesen próbálnak tanítani, megértenek téged, sokan nagyon humorosak is, viszont emellett egyfajta szigorúság is jelen van, aminek jelen is kell lennie. Ennek a giminek sokkal nagyobb a nyelvvizsga aránya ( olyan 87% körül, míg a Weöresé talán 44% ) . Még az OKTV-ken is sikereket értek el.

A közösségről szólva csak annyit, hogy mind a két helyen lehet nagyon jó, összetartó osztályod, de intelligensebb, tudatosabb emberek a Kossuthban lesznek. Innen BIZTOS tovább fogsz tudni tanulni.

Gondold meg! :)❤️

2018. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a hosszú választ <3. Unokatesóm is Kossuthba jár azt mondja nem rossz ha nem hangoskodsz órákon a tanárok se szekálnak. Viszont a magyart úgy kezdték hogy a hangszálakról tanultak nálatok is volt ilyen?? :0 (és milyen szakra jársz?)
2018. szept. 9. 11:33
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet a Weöresről leírtakkal. ok nem a legerősebb suli de jó a közösség és a tanárok is. Innen is tudsz továbbtanulni ha akarsz. A nyelveket is jól oktatják.
2018. szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező azért javasolnám neked olvass utána a Kossuthnak. Akár itt az oldalon is. Igen érdekes dolgokat fogsz találni!
2018. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Weöres: A fegyelem egész korrekt, lehet figyelni.A tanárok vegyesek attól függ kit fogsz ki,de ez minden suliban így van.

Sok program szokott lenni, ezek közül nem mind kötelező, de általában megéri részt venni rajtuk. Diák önkormányzati nap, Sportnap, Színház/operalátogatás akár párszáz forintért stb.

Osztálykirándulás is van, minden évben. A diákokon és az osztályfőnökön múlik csak, hány napos.

Való igaz, nincs büfé, sem kávéautomata...de

13:00-kor, az ötödik óra után van egy félórás nagyszünet, ilyenkor ki lehet menni a suliból a Spar-ba, McDonald's-ba, bárhová. Van menza is az általános suli részen de fogalmam sincs, milyen, bár a hallottak alapján nem javasolnám. Emellett van egy üdítő- és egy nasi automata.

2018. szept. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!