Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha hardverfejlesztő mérnök...

Ha hardverfejlesztő mérnök akarkk lenni, akkor a mérnökinfót, vagy a villamosmérnöki kart válasszam?

Figyelt kérdés

2018. aug. 14. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Villamosmérnöki
2018. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha matek faktolok, és majd emeltezek belőle,és az ötös lesz, akkor kellö szorgalommal, elvégezhető-e, nem hatalmas az esély a kibukásnak? Am az nem ront az esélyemen, hogy gimis és nem elektrotechnikai szakközepes vagyok?
2018. aug. 14. 14:44
 3/15 A kérdező kommentje:
És a fizika faktot is érdemes felvennem, vagy annak nem igazán sok köze van az elektrotechnikához,
2018. aug. 14. 14:46
 4/15 A kérdező kommentje:
Bocsi az ? akart lenni.
2018. aug. 14. 14:46
 5/15 anonim válasza:
61%

Villamosmérnöki, de ha a mernokinformatikus szimpibb, azzal is könnyen elerheted a célod.


Ha nem BME akkor matek emeltel jó eséllyel bent tudsz maradni, ellenkező esetben nem tudok nyilatkozni.


Nem hátrány h gimibol jöttél, sőt, inkább előny... A szakkozepesek nagyon megszivjak a matekos tárgyakkal, nálunk volt olyan aki villamossagtanbol mondta, hogy ez már sima lesz, mert szaktargy, és ő elektrotechnikai szakkozepbe kárt. Úgy meghuztak, mint a huzat, mert lényegében az is matek (analiziabol is megbukott).... De altalanossagban is kimondhato, h ha nornalis gimibol jöttél, akkor könnyebb dolgod lesz, mint egy mezei szakkozepesnek.


A fizikát is ajánlott felvenni, segít néhány tárgyban, és az is ad egyfajta szemléletet ami jó mankó lesz.

2018. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lehet Bme, lehet h. Óbudait választom.
2018. aug. 14. 15:35
 7/15 A kérdező kommentje:
Most a Könyves Kálmán Gimnáziumba járok.
2018. aug. 14. 15:36
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha hardver, akkor villamosmérnök. Ha ennyire tudod minek mennél kerülőúton?

Az hogy gimiből jössz egyértelmű előny. Kivétel talán a mérési tapasztalat, de az BME-n úgy is csak 3. év, addigra remélhetőleg lesz annyi rálátásod a szaktárgyakra, hogy nagyobb gondot még így sem okoz.

Az elektrotechnika a BME-n az erősáramot jelent (transzformátort, villámhárítót, szigeteléseket). Téged konkrétabban mik érdekelnek (processzorok, antennák, szenzorok, stb.)?

2018. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A processzorok leginkább.
2018. aug. 15. 07:10
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Én is könyveses voltam, most vagyok gólya bme viken. Emelt matekoztam, jól is sikerült, de ahogy eddig nézem sokat nem fog segíteni. De persze majd zh-k után pontosabbat is tudok mondani.


Remélem jó tanárokat kaptál faktra, mert ha nem az nagy szoporoller

2018. szept. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!