Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bekerülhetek így a színművésze...

Bekerülhetek így a színművészetire?

Figyelt kérdés
Már csak 2 évem van érettségiig és egyszerűen nem tudom mit kezdjek utána magammal. Semmihez nem értek, semmi nem érdekel igazán, egyedül a színház és a film. Egyszerűen imádok színházba járni nézőként és színészként is (diákszínjátszóval volt párszor lehetőségem igazi színpadon játszani). Ilyenkor úgy érzem, hogy nekem ezt rendelte a sors és én csak akkor lehetek boldog, ha ezt csinálom. Nagyon szeretnék bekerülni a budapesti színművészeti egyetem színész szakára, de nem érzem magam tehetségesnek. Nem vagyok szavaló zseni, pocsékul énekelek és táncolni sem tudok (a ritmusérzékem jó és nincsen bot fülem). Mivel még két év van felvételiig eljárnék tánc és énekórákra, fel tudnám magam készíteni de nem tudom, hogy van-e értelme. Nem szeretném, hogy két évnyi elszánt felkészülés után koppanjak és a fejemhez vágják, hogy esélyem sincsen. Mit gondoltok, kitartással elérhetem a céljaimat, vagy teljesen reménytelen veleszületett tehetségem híján? 17L

2018. aug. 15. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:

még a tehetségeseket is csak másodjára, harmadjára... veszik fel

meg alapból 3 fordulós felvételi van

elsőre szinte biztos hogy nem fognak pláne ha pocsékul énekelsz és szavalsz

kell a szorgalom de tehetség nélkül itt semmit nem ér


nem akarlak nagyon elkeseríteni de nem igazán van esélyed így

esetleg nézz valami más szakot ami színházzal/filmmel kapcsolatos bár azokra se egyszerű bekerülni

2018. aug. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

"Semmihez nem értek, semmi nem érdekel igazán"

ott a helyed, írd be másodiknak a testnevelési egyetemet

2018. aug. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden művészeti karra bekerülni kész csoda.

Egy ismerősöm istenadta tehetség, egyedi stílus, jó technika, nyitott a tanulasra stb.

Hatodszori próbálkozásra vették fel festőművésznek. Mind az ötször az utolsó körben esett ki, ott már a siman felvehetőket redukálják le annyira, ahány meghirdetett hely van.-- és a színművészeti ennél menőbb, több a jelentkező stb.


Sok sikert kívánok, de ne éld bele magad. :)

2018. aug. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
A fiamnak volt egy osztálytársa gimiben, aki színművész és rendező szakra is jelentkezett és elsőre sikerült mindkettő, választania kellett. Ma már rendez :)
2018. aug. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha most azt mondom, hogy reménytelen, akkor feladadod? Nehogy már :))

Aztán később mondanád az unokádnak, hogy lehettem volna színész, de egy idegen ember névtelenül azt mondta, hogy meg se próbáljam.

Megpróbálni mindig, minden lehetőséget érdemes. Legfeljebb nem vesznek fel, ez a legrosszabb, ami történhet. Ha tényleg a szenvedélyed a színház, nem fogod hiábavalónak érezni, ha megtanulsz x monológót, meg x verset a felvételire.

2018. aug. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!