Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentkezhetek érettségizni a...

Jelentkezhetek érettségizni a régi középiskolámba? Mi történik, ha nem megyek el a szóbelire?

Figyelt kérdés

Van érettségim, csak az egyetemi jelentkezéshez szeretnék egy jegyet javítani egy szem tárgyból középszinten.

Elmehetek jelentkezni a megadott határidőig a régi középiskolámba, hogy a megszokott közegben tehessem le a vizsgát, vagy érdemesebb inkább a kormányhivatalnál beadni a jelentkezést.

Ott nem veszik szigorúbban?


Továbbá, ha nem megyek el szóbelire, annak lehet bármi következménye is? Hiszen az érettségim meg van, de ha nem sikerül annyira teljesíteni az írásbelit amennyire szeretném, akkor már nem érdemes elmenni a szóbelire.



2018. aug. 16. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha már van érettségid, az Oktatási Hivatalban kell jelentkezned a vizsgára, ők fognak beosztani egy középiskolába, nem valószínű, hogy a régi sulidban fogod érni. Ezért már fizetned kell, ami nem kevés, szóval ha nem mész el szóbelire, akkor pénzt is buksz vele, ha elkezded, mindenképp fejezd be.
2018. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Középszintű érettségi 21 ezer, az emelt 35. Ha nem mész el szóbelizni, akkor ezt a pénzt is bukod.
2018. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tudom, hogy bukom a pénzt, de ha nem tudom jobbra teljesíteni is ugyan úgy bukom, szóval azért nincs értelme akkor feleslegesen eltölteni vele már időt.

Ha az írásbeliből látszik, hogy a szóbeli már úgy sem segíthet, hogy ötös legyen akkor minek fejezzem be?

2018. aug. 16. 12:07
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Akkor mondjuk tanulj rá, ha kell az ötös, főleg, ha fizetős.
2018. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Készülj fel úgy, hogy ne is merüljön fel olyan, hogy nem mész el a szóbelire. Annak nincs értelme, hogy fizetsz 20-30 ezreket és úgy mész el vizsgázni, hogy vagy jó lesz vagy nem.
2018. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mysphraghmuthosis ***** válasza:
81%

Természetesen jelentkezhetsz a régi középiskoládban az érettségi vizsgára. A jelentkezés ugyanis két módon történhet: vagy egy kormányhivatalban nyújtod be a jelentkezésedet, vagy pedig egy vizsgát szervező középiskolában. Előbbi esetében a kormányhivatal bonyolítja le a vizsgát, s az a középiskola, ahová beosztanak, csak a helyszínt biztosítja. Ha viszont egy vizsgát szervező középiskolában jelentkezel, ahol fogadnak is téged, akkor az adott középiskola szervezi a vizsgádat. Érdemes szem előtt tartani, hogy az október-novemberi időszakban nem minden középiskola szervez érettségi vizsgát, hanem csak néhány kijelölt intézmény. A most következő október-novemberi időszakban az alábbiak: [link]

Az érettségi bizonyítvánnyal rendelkező, tanulói jogviszonyban nem álló vizsgázók vizsgajelentkezésével kapcsolatban részletesen olvashatsz az alábbi dokumentumban: [link]

2018. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Az Oktatási Hivatalban nem lehet érettségire jelentkezni.

A #6 válasz a jó, de egy kis kiegészítés:

Ha ősszel jelentkezel valamelyik középiskolába, akkor kötelesek fogadni a jelentkezésedet. Lassan kint kell már lennie a listának.

Ha tavasszal jelentkezel, akkor a középiskolák nem kötelesek fogadni a jelentkezésedet, viszont a saját egykori iskolád valószínűleg nem fog elutasítani, és van rá esély, hogy a saját tanárod vizsgáztasson, ha éppen van érettségizője abban az osztályban, ahova be tudnak osztani.

2018. aug. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy tudom, hogy mehetsz ugyanoda.
2018. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem is úgy rémlett, hogy visszamehetek ugyan oda, ha a tavaszi érettségit választom, mert anno velem is érettségizett jobb jegyért egy már elballagott fiú.


Alig pár ponton múlt csak az ötös, ezért bízom benne, hogy meg lesz, azt is az írásbeli rontotta le, a szóbelim 100% lett, annál jobbat nem tudok mondani :) az írásbelire meg ugyan lehet készülni, de nem olyan mint a töri, hogy lexikális tudást igényel. Szerintem. Azért is vagyok úgy vele, hogy vagy sikerül, vagy nem.

2018. aug. 17. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!