Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor tanárként nehéz...

Most akkor tanárként nehéz elhelyezkedni, vagy tanárhiány van?

Figyelt kérdés

Egyik csatornán az jön, hogy szinte alig találnak az iskolák tanárokat, a másikon pedig az, hogy alig tudnak elhelyezkedni a tanárok.

Hol az igazság a kérdésben?

A közoktatásban dolgozók válaszait külön köszönöm!


2018. aug. 16. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Nekem több csoporttársam is volt, aki tanár szakirányos volt, és egyből kaptak munkát, mikor végeztek. Bár mind 120 nettóért dolgozik, ami szerintem elég durva ahhoz képest, hogy uyganazt tanulták mint mi, én meg biológus lettem és 2X annyit keresek
2018. aug. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Tavaly kezdtem el tanítani, friss diplomásként. A szülőfalumban kerestek tanárt, így nagy szerencsém volt. Én úgy gondolom, szakterülettől függ az, mennyire nehéz elhelyezkedni - illetve hogy nyugaton, vagy keleten él-e az ember. Egy magyar szakos még a keleti országrészben is nehezebben talál munkát, miközben egy fizikás, infós tanárért mindenütt kapkodnak. Egyelőre egyébként nem olyan nagy probléma a tanárhiány, pláne a nyugati országrészben, de néhány éven belül igen sokan fognak nyugdíjba menni. A mi iskolánkban 50 év az átlagéletkor.
2018. aug. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%

Főként városon helyben nehéz elhelyezkedni, ráadásul klikkesednek a kollégák ezért nehezen engednek be maguk közé új "ismeretlen" kollégát.

Csak falun vidéken van hiány. Viszont utazol, költözöl és el kell viseled az ottani bunkó alpári buta közösséget. Sajnos ez van.

2018. aug. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyira megosztóak a vélemények erről itt is, hogy bizonytalan vagyok nagyon. Nagyon szeretnék tanítani, nevelni és még a sokat emlegetett alacsony tanári fizetések sem szegnék kedvem. Viszont, ha nem tudok elhelyezkedni, akkor igencsak értelmetlenné válik.
2018. aug. 17. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakos tanár szeretnél lenni? Melyik 2 tantárgy érdekel?
2018. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Matek-infó, vagy matek-német, illetve még a töri érdekel, de azzal elvileg veszett fejsze elhelyezkedni.
2018. aug. 17. 23:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel szerintem sok esélyed lesz, matekot kevesen tanulnak, pláne tanárin. Ismerősöm is matek szakos (másik biosz) és egyből kapott munkát.
2018. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Matek, fizika, kémia - ezekből nagyon nagy hiány van, ha ilyen szakos leszel, akkor biztosan el fogsz helyezkedni, már az egyetemen el fognak kapkodni az iskolák. Informatikával, biológiával és más reál szakkal is el lehet jól helyezkedni. Sőt, szerintem a magyar szak sem vészes, elhelyezkedés szempontjából. A történelem kicsit neccesebb, nagyon sok töritanár van.


Egyébként sok mindentől függ ez, attól is, hogy faluban vagy városban keresel munkát. Városban nehezebb elhelyezkedni, vidéken könnyebb. Annak is igaza van, aki azt mondja, hogy egy jó városi gimnáziumban klikkesednek a tanárok, és előre ki vannak osztva a lapok, hogy ha valaki nyugdíjba megy, melyik csókos fogja követni.


Attól is függ, hogy milyen iskolatípusba akarsz menni. Pl. általános iskolában nagyobb eséllyel el fogsz helyezkedni, mint középiskolában. A gimnáziumokba sok tanár jelentkezik, egy szakiskolába viszont alig lehet elvétve valakit megfogni, annyira nem szeretnek oda menni a tanárok. Nyilván az egyik iskolatípus azt mondja, hogy túlkínálat van, a másik azt, hogy tanárhiány... Alsóban is más a helyzet, tanítóból szerintem elég sok van, alsós tanárként nehéz elhelyezkedni, főleg egy jó iskolában.


De összességében ha elvégzel egy tanári szakot, akkor lesz munkád előbb-utóbb tanárként, ez miatt nem kell aggódni, mert rendszerszinten tényleg tanárhiány van. Inkább az a kérdés, hogy be tudsz-e kerülni egy jobb iskolába, mindenkinek ilyen törekvése van, így a jobb iskolákban a tanári állásokért tülekedés van, a kevésbé jobb iskolákba meg senki nem akar menni (és ezekből sokkal-sokkal több van).

2018. aug. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!