Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME iMSC-re megérné jelentkeznem?

BME iMSC-re megérné jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Üdv, most fogom az egyetemet kezdeni mérnökinfón a BME-n, és egy osztálytársam kérdezte, hogy miért nem jelentkezek rá. Van még 3 nap a határidőig, de nem tudom megérné-e, mert azon kívül hogy kevesebb ember van gyakorlaton nem látom, hogy miért lenne jobb. Ráadásul megyek kollégiumba, meg elsőfélév, talán így is lesz elég gondom.

De érdekelne mit gondoltok.

Üdv



2018. aug. 18. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
MSC-re csak akkor mehetsz, ha már van diplomád.
2018. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A Kar nemrég létrehozta a BSC képzésnek egy változatát, ami iMSC azaz integrált MSC néven fut. Ez kisebb létszűmú tankörökkel, emelt szintű feladatokkal, mentorrendszerrel stb. segíti a felvett hallgatókat.
2018. aug. 18. 13:32
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nah, megnéztem, mi ez. Úgy gondolom, megéri... De ahogy elnézem a követelményt, szerintem nem sokan felelnek meg neki. A BME-n a 2 szemeszter végére minden tárgy... Illetve 4-es súlyozott átlag...


Ahhoz már durván teljesíteni kell!

2018. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van itt gyk-n több ilyen kérdés is, ott nézz utána!
2018. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha konkrét kérdésed van, írjál privát üzenetet.
2018. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én most kezdem infón a 3. félévemet, ez a 3. alkalom, hogy elgondolkoztam rajta, hogy jelentkezzek-e. Végül nem tettem egyik alkalommal sem. 100%-ra nincs meg az oka, hogy miért nem - de valahogy mind a 3 alkalommal erre jutottam. A legtöbb iMSC-vel kapcsolatos kérdés is tőlem származik itt a gyakorin... :)

Egyrészt a kiscsoportos foglalkozások hasznosak, az biztos. A mentor rendszer is jól hangzik, de elég nagy zsákbamacska. Lehet, hogy valaki már első évben a mentora tanszékén dolgozik, másodévben TDK-zik és legalább hetente találkoznak. De van olyan is, hogy valakit egyáltalán nem érdekel az a terület, amivel a mentora foglalkozik vagy egész félévben találkoznak kétszer. Ami még engem távol tartott, az az iMSC-sek viselkedése. Néhány emberről süt a felsőbbrendűségi érzés. Az egyik SZIT-es oktató mesélte nekem, hogy az infós iMSC-sekre jellemző, hogy próbálnak átgázolni egymáson, hogy elérjék a saját céljaikat. És hogy nem tudja miért alakult így, pedig a villanyosoknál sokkal összetartóbb a közösség.

Ehhez kapcsolódik az is, hogy én inkább szerettem volna "jó lenni az átlagosak között", mint "átlagos lenni a jók között".

Hogy pozitívumokat is mondjak: ott van például az iMSC ösztöndíj (200 ezer forint egy évre), ami szépen hangzik. Az iMSC pontokat sokkal könnyebb elérni úgy, ha iMSC-s vagy, mert készítenek rá. Így az ösztöndíjat is könnyebb eléri. Ezen kívül könnyebb dolgod lenne akkor is, ha szakmai munkát szeretnél végezni.

Ha szorgalmas vagy, érzel magadban kedvet a tanulásra és a logikai képességeiddel sincs baj, akkor szerintem félni nem kell tőle. A 4-es átlagot nem olyan nehéz eléri. Én sem azért nem mentem iMSC-re, mert nem volt meg (első félév 4.7, második 5.0). Szóval nem lehetetlen, csak bele kell fektetni elég időt. Ami magamat illeti, valószínűleg félévkor megint elgondolkozok rajta.:)

Ha nem szeretnéd ezt a dilemmát minden félévben, akkor szerintem inkább próbáld meg most, max ha nem jön be, akkor folytatod a sima képzésen.

2018. aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha az évfolyamcsoportban keresnél erre választ, nem egy rakat laikus között?


Amúgy: megéri, semmi vesztenivalód nincs.

2018. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem jelentkeztem rá, félévkor is lesz rá lehetőség úgy, hogy még csúszásom se lenne emiatt. Előbb jobbnak látom kitapasztalni a bsc-t.
2018. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!