Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell órarendet összeáll...

Hogyan kell órarendet összeállítani az egyetemen?

Figyelt kérdés

Először úgy informáltak, hogy a tanulmányi osztály kezeli ezt, amit logikusnak is tartottam, mivel a tanszék oldalán van is egy órarend fül(amihez nincs semmi hozzácsatolva-->bal alsó sarokban kiírja: "javascript:;").

Gondoltam, majd év elején lesz valami, de a Neptun oldalán írja: Kedvezményes (rangsoros) kurzusfelvétel

indul 2018. augusztus 20. és 25. között.

[A jelentkezés időpontja semmilyen szerepet nem játszik a rangsor kialakításában]


Valamint bejelentkeztem, de nem valami átlátható számomra az oldal. Reméltem, találok egy órarendet, amiben megvannak a kötelező tárgyak, majd adhatok hozzá, de...csomó tantárgyat felsorolt a kiválasztott szakra, plusz nekem eléggé ellentmondó vagy passzív agresszív a "kötelezően választható" kifejezés. Attól függ, mire utal pontosan.

A lényeg, hogy minél többet túrtam az oldalt, annál jobban összezavart.



Én csak biztosra szeretnék menni, hogy megvan a kellő kreditem -amiről sehol nem találok infot, hogy miként működik, mennyi kell- és jó lenne látni is az órarendemet.



Ui: És még én naív azt hittem, hogy a modulo után vége a bizonytalanságnak.



2018. aug. 20. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem központilag veszik fel neked a tárgyaidat, akkor:


Tárgyfelvétel menüpontban felveszed az összes első féléves tárgyat. Ha a tárgyat megnyitva több egyforma kurzus is választható, akkor azt veszed fel, amelyik nem ütközik mással az órarendedben. Az órarendet pedig az órarend menüpontban láthatod miután felvetted a tárgyakat (+tárgyfelvételnél is ott van az órarendi információ a kurzusoknál). - Ha még nincs órarendi info, akkor még nem állították be, legyél türelemmel.


Ha minden megvan, nincs ütközésed, de van még szabad helyed, akkor azt betömheted nem kötelező tárgyakkal is, ha akarod, de első félévben annyira még nincs jelentősége azoknak.


Egyébként pofonegyszerű a Neptun, csak használni kell és akkor rájössz a logikájára. :)

2018. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Ja azt elfelejtettem mondani, hogy ha felvetted a tárgyat és rámész az órarendre, akkor nyilván szeptemberhez kell lapoznod, hiszen onnantól kezdődnek az órák.
2018. aug. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én először a Tanulmányok->Mintaterv fülnél néztem és ott 359 tárgyat írt ki, de a Tárgyak->Tárgyfelvételnél, úgy hogy a szakon kívül csak a félév van beállítva (2018/19/01) csupán 10 totál random tárgyat írt ki: "Szaktanszékeken felvehető AM-tárgy*" "Szabadon választható"
2018. aug. 20. 17:42
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
A karod honlapján kell lennie mintatantervnek. Gondolom SZTE-s vagy, nem tudom, milyen kar, de nekünk anno (2 éve) a levélben is elküldték a mintatantervet kinyomtatva. Én a helyedben nem bíznék a neptunban, nekünk nem minden tárgynál jelzi ki helyesen, hogy kötelező-e (volt olyan kötelező, amihez kötelezően választhatót írt, ami azért nem mindegy). Ha neptunban rámész a tárgyak, azon belül a tárgyfelvétel lehetőségre, ott már automatikusan a "mintatanterv tárgyai"-ra van beállítva, a "mintatantervek" füllel nem kell variálnod, ha csak egy szakra jársz (a "minden" és az "xy képzés(a te szakod)" opcióknál is ugyanazokat dobja ki). Rákattintasz, hogy "tárgyak listázása" és a lista tetején az "ajánlott félév" feliratra kattintva növekvő sorrendbe tudod állítani a listát. Amelyik tárgynál az ajánlott félév "1." és kötelező, azt mindenképpen vedd fel, az előadásoknál ha rákattintasz a tárgy nevére, akkor csak egy lehetőséget fog kiadni ("xy előadás"), itt csak simán kipipálod a sor végén a kis négyzetet és rákattintasz, hogy "mentés". Ha sikerült, akkor kapsz egy kis üzenetet, hogy várólistára kerültél (rangsoros felvételnél csak várólista van). A gyakorlatoknál, szemináriumoknál több lehetőséget is kidob majd a kurzus nevére kattintva, itt (szaktól függően) vagy a csoportodhoz kell felvenned az adott órát időponttól függetlenül, vagy ha nincsenek csoportok, akkor arra az időpontra vagy ahhoz a gyakorlatvezetőhöz, ami/aki szimpatikusabb. Azért írtam a mintatantervet, mert abban vannak az adott félév kötelező, kötelezően és szabadon választható tárgyai. Nekünk a honlapon a "hallgatóknak" -> "tanulmányi ügyek" -> "évfolyam információk" fül alatt található meg évfolyamonként listázva, "tanulmányi tájékoztató a 2018/2019-es tanévre" címmel, valószínű, hogy még ha más szakra is jársz, nektek is hasonló a honlap elrendezése. Ebben található meg az is, hogy hány kreditnyi köt. vál. és szab. vál. tárgyat kell teljesíteni. Azért lenne fontos, hogy megkeresd a mintatantervet, mert nem biztos, hogy neptunban már minden tárgy fent van, össze kellene számolnod, hogy a mintatanterv szerint hány kredited lesz csak a kötelező tárgyakból és annyi választhatót kellene felvenned, hogy összesen 30-32 kredited legyen (félévenként 30 az ajánlott, de jobb, ha valamivel több van, ha esetleg nem sikerülne egy tárgyad).
2018. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A honlapon nincs (még?) fent az órarend/mintaterv, pedig konkrétan azt is írja, hogy 2018/19 első félév, de akármelyik szakra megyek rá, nem csinál semmit, ha meg jeg.->hivatkozás megnyitása új lapon, akkor egy nagy semmi van ott, fehér oldal és kész. (Ez az a javascropt-es dolog a kérdésben is...)

A mintatervnél csak a random pár szabadon választható volt fenn...

Azt sejtettem, hogy 30+ az ajánlott, mivel 6 félévre 180 kredit kell, de azért köszönöm a válaszokat! :D


...de még mindig nem tudom a megoldást. :/

2018. aug. 23. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!