Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy ennyire félek...

Normális, hogy ennyire félek az egyetemtől?

Figyelt kérdés

A BME-n fogok kezdeni egy könnyebbnek mondott mérnöki szakon. Ide akartam bekerülni, mert ez volt az egyetlen szak, ami valamennyire is érdekelt. A sikeres felvételi után nagyon örültem, viszont most két héttel a kezdés előtt elbizonytalanodtam. Nem vagyok biztos benne, hogy bírni fogom az egyetemi követelményeket és magát a BME szigort. Illetve abban sem vagyok biztos, hogy lesznek barátaim vagy hogy szeretni fogom a várost.


Igazából ez nem is egy kérdés, mert az agyam tudja, hogy amit most érzek, az mind normális, de jó lenne hallani mások tapasztalatait vagy érzéseit.

Köszi. :)



2018. aug. 21. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Feleslegesen félsz előre, hiszen még nem is tudod mi lesz, nem kellene így hozzáállni.
2018. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Melyik szak?
2018. aug. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális, ha félsz az újtól, az ismeretlentől, szerintem ezzel legtöbben így vagyunk, de ha igazán érdekel a szak, akkor nem lesz gond, hamar belerázódsz te is, mint mindenki más.
2018. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Felesleges ezen előre stresszelni! Bemész, lehúzod az első félévet, ha mégsem tetszik, akkor félév végén kiiratkozol és nem kell visszafizetned semmit, semmilyen hátrány nem ér. Ha úgy látod, hogy megy, akkor meg folytatod a második félévvel.
2018. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanezt érzem én is. Már nagyon várom hogy elkezdődjön, s induljanak be a dolgok.
2018. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
65%

Normális.

A BME embertelenül nehéz. Szopni fogsz.

2018. aug. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Ismerős az érzés...

Nekem is valami ilyesmi, vagy ehhez hasonló volt anno '13-ban, amikor még én kezdtem az egyetemet :D

Most pedig már mesterszakosként kezdem az utolsó évemet.


Utólag vissza gondolva, egyáltalán nem volt értelme előre túl izgulni :)


Amennyiben elég céltudatos vagy, és kellő szorgalommal rendelkezel (ez jelen esetben egyáltalán nem a non stop tanulást jelenti) + megfelelően tudod beosztani a rendelkezésedre álló időt, akkor szerintem nagy probléma nem érthet! :)


Hajrá, és sok sikert kívánok! :-)

2018. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy érzem egy cipőben járunk kérdező.
2018. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!