Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskolát válasszam? 2...

Melyik iskolát válasszam? 2 éves nappali OKJ képzésről van szó. Weiss Manfréd Szakgimnázium (elektronikai technikus), vagy Szily Kálmán Szakgimnázium? (mechatronikai technikus)

Figyelt kérdés

Segítsetek eldönteni szerintetek melyik iskola a jobb, a legjobban személyes tapasztalatnak örülnék, vagy ha ismertek valakit aki oda járt mi a véleménye ezekről a sulikról...

A Weiss Manfrédnek valahogy meggyőzőbb a honlapja és a suli is mintha jobb állapotban lenne. Viszont nekem eléggé messze van (kb. 50 percnyi utazás) beszéltem velük telefonon annyit modnjak fáradjak be a beiratkozásra... A neten nagyrészt jó véleményeket írtak. Nekem ez több utazás negyed órával, mint a másik suli, mivel ez Csepelen van... Talán a sima elektronika könnyebb is.

A másik sulival nem beszéltem, előnye, hogy nem kell annyit utaznom és talán a mechatronika az összetettsége miatt a későbbiekben jól jöhet. Viszont félek tőle, hogy túl nehéz, főleg ha nem magyarázzák el rendesen. A honlapja annyira nem győzött meg és kívülről sem tűnik a legjobbnak a suli.

Szerintetek melyiket válasszam?


2018. aug. 22. 14:58
 1/3 Resistor ***** válasza:
Hát mechatronika 50% elektronika 50% gépészet, hidd el nem könyebb az elektronika se. Ha érdekel az elektronika és a gépészet is egyben, akkor mechatronikat ajanlom, de ha a mechanikát, gépészetet nem szereted akkor az elektronikát ajánlom. De azért elmondanám, hogy egy elektronikai technikus tudását nem fogod megtanukni mechatronikat, meg egy gépésztechnikus tudását se. Ugyanannyi óraszámban tanítják, és te is látod két szakmát nem tudnak megtanítani, akkor két papírt is kapnal nem egy mechatronikat. De őszintén megmondom azt nem tudom mennyire keresik a mechatronikai technikusokat. De azt elmondanam az elektronika elvontabb gondolkodast igényel mint a gépészet, szóval ha azt nézzük nem könyebb az elektronika mint a mechatronika. De te döntésed, de ha gyűlölöd a mechanikat, gepeszetet akkor inkább elektronikat tanulj.
2018. aug. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Abroszlány6 válasza:
100%
A Weissről csak annyit szeretnék súgni, hogy a látszat néha csal. Üdv. egy oda járó diák.
2018. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Lehet, hogy még később hasznos lesz, akármelyiket csak a Szilyt ne!!!
2019. szept. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!