Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy gimnáziumi osztályba...

Ha egy gimnáziumi osztályba az utolsók közt kerültem be, akkor az osztály hülyéje leszek?

Figyelt kérdés
Neves (TOP 50 kategóriás) gimnáziumról van szó, tehát nem ilyen lepukkant akármiről, de ugye általánosban is mindig voltak ilyen hülyék, akik nagyon gyenge tanulók voltak, de akkor most én is ilyen kategóriába fogok tartozni? Mindenki okosabb lesz nálam?

2018. aug. 22. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Hülyeség. Valószínűleg nem te leszel az osztály legjobbja,de nem is leszel az osztály hülyéje. :)
2018. aug. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem lesz semmi hátrányod, ne aggódj. Ide is volt 10-szeres túljelentkezés, tekintsd úgy magad, mint aki 270 gyereknél jobb volt, és bekerült a top 10%-ba!
2018. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én anno utolsók között kerültem be, és közel sem az osztály hülyéje voltam :) Érettségi átlagom is legelsők között volt.
2018. aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Fölösleges ezen aggódni, egyébként is a felvételi pontot a vitt jegyek mellet nagyban befolyásolja a felvételin írt eredmény, ami pedig egy egyszeri teszt(ráadásul csak két tantárgyból, és nem az összesből). Egyetlen tesztből nehéz megmondani, hogy pl.: ki a jobb matekos(na jó, ha totál hülye hozzá, vagy nagyon jó, azt meglehet, de nem többet) nálunk például az egyik leggyengébb matekos írta az egyik legjobb matek felvételit.

Tapasztalatom szerint nálunk a "hülyék" a legjobb általános iskolákból kerültek ki, mert ott nagyon ráfeküdtek, hogy a "hülyéket" is felkészítsék minél jobban a felvételire, és nem véletlenül használtam az idézőjelet, mert középiskolában már általában kisebb a különbség a diákok között.(egyébként az ország egyik legjobb szakközepébe jártam)

Fontos még, hogy mint írtam is felvételi csak matekból, és magyarból van, ettől még lehet, hogyha te ezekből nem is leszel az osztály legjobbja, csak közepes szintű, de attól más tantárgyakból lehetsz jó pl töri, angol, természettudományos tárgyak stb.

2018. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát..az a helyzet, hogy én inkább az a reál gondolkozású vagyok, gólyatáborban kiderült, hogy sokaknak a matek felvételi ilyen 47-50 pont lett "kicsit elrontottam, mert 1 pontot vesztettem a mateknál", meg ilyesmik voltak. De én nem is értem, hogy tudják ezt ilyen jól megírni stresszes körülmények közt, valaki, aki 97 pontot írt, az pl. mondta, hogy ő egyáltalán nem stresszelt a felvételin, hát..én ezzel egyáltalán nem így vagyok
2018. aug. 22. 17:11
 6/12 anonim ***** válasza:

A tanárokat nem érdekli, ki hányadikként jutott be / hány pontot írt / ki milyen sulikat jelölt meg stb. A stressz, versenydrukk mindenkiből mást hozz ki, és ezt nem kell szégyellned, hiszen a szóbelin mégis csak megláttak valamit benned, ami miatt felvettek (még ha utolsók között is, de felvettek egy top 50-es gimibe, ez így is nagyon szép teljesítmény, gratula!:))

Ami érdekli a tanárokat, az a szorgalmad, van-e saját véleményed, megtudsz-e szólalni az órán, mennyire van érzéked az adott tárgyhoz, meg amúgy milyen ember vagy te. Annyira mindegy, hogy milyen volt a 8.-os felvételid, de tényleg.

Amúgy érdekes ez az "aki okos, annak olyan is a felvételije" persze csomó esettben így van, de pld. van egy osztálytársam aki anno 82 pontot írt és most ő az egyik leggyengébb tanuló az osztályban és egyáltalán nem okos vagy mond érdekes saját gondolatokat. De olyan ismerősöm is van, aki 60 pontot írt, pedig amúgy zseni a gyerek.

Mutat egy valamilyen képet rólad, meg jó, hogy ad azért egy visszajelzést, hogy na ezek alapján de ezekbe a suliba vagy való, de azért ez mégis csak egy napon írt, egyetlen (najó, kettő :D) teszt, ami amúgy életed első nagyobb súlyú tesztje, szóval tényleg nagyon ellehet izgulni, főleg, hogy itt Magyarországon mekkora hangsúlyt fektetnek erre az egy napra (szerintem kicsit irreális, és inkább alacsonyabb behívási ponthatár és több fordulós, alaposabb szóbeli kéne, de ez csak a saját véleményem). Amúgy sem egy oxfordi professzorok által kidolgozott, tökéletes IQ teszt ami megmondja a tutit, hanem egy felvételi, ami sokkal inkább a lexikális, általános iskolai tananyagra megy rá, ami fele az, hogy te mennyire vagy okos, szorgalmas stb. és fele, hogy milyen általánosba jártál.


Na szóval szerintem erre felesleges stresszelned, inkább örülj, hogy felvettek és jó gimibe mész, sok sikert! :)

2018. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én anno 6. után mentem át gimibe, olyan 69 pont körül volt a pontszámom (csak a felvételik számítottak). Voltak, akiknek 90 fölött volt. Osztályelső voltam gyakorlatilag végig, nem szakadtam meg. Amúgy a 90 felettiek matekból voltak jók, ami nekem akkor nem volt az erősségem, egyébként is hajlamos vagyok elszámolni dolgokat, ha stresszelek. Ők nem voltak különösebben jó tanulók, de nem voltak buták, csak lusták, és később a matekérettségin is jobban teljesítettek (emelten), mint én. Valószínűleg ők nem stresszeltek annyira, sőt jobban rá tudták venni magukat, mert év közben a dolgozatok nekem általában jobban sikerültek, persze nem mindig...
2018. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Bár szóbeli itt nem volt, remélem, hogy igazad van :) A felvételim amúgy 81 pont volt, szóval annyira nem lett gyenge, csak itt másokhoz képest
2018. aug. 23. 11:30
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nem jártam valami túl jó általánosba (finoman fogalmazva), de ugye a legtöbb általános iskolára azt mondják, hogy gáz
2018. aug. 23. 11:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Te lany 81 pont az igy is ugy is nagyon jo :D
2018. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!