Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átszeretnék iratkozni a...

Átszeretnék iratkozni a Xantus János Gimnáziumba. Lenne esélyem átkerülni?

Figyelt kérdés
Jelenleg a XVI. kerületi Táncsics Mihály Ált. Isk. és Gimnáziumba járok, de nem szeretem. Az osztályfőnökömmel ki nem állhatjuk egymást, abban a nőben egy csepp empátia sincsen. Az osztályom nem olyan jó, mivel általános iskola is ezért nagyon sok a kicsi és egyszerűen nem érzem jól magam abban az iskolában. Félévkor és évvégén 4es lett az átlagom, magatartásommal nincs gond. Szerintetek évközben vagy félévkor átvennének a Xantusba?

2018. aug. 25. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Huuuhhmm Xantus ... Sok jó és rossz emlék. Az a legjobb ha felhívod őket.


Most lehet egy 12 éves az alsógatyájában otthonról azt kommenteli neked, hogy "Persze át tudsz!", de ez nem jelent semmit.


Hívd fel őket és kérdezd meg őket. Azt hiszem Aug 21.től mindenki dolgozik már az iskolában. Ha meg nem, akkor a Xantusban a nyári szünet alatt minden szerdán van bent valaki...

2018. aug. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A Xantus nem a legjobb suli, több ismerősöm jár oda és ők megbánták ezt a döntést. A tanárok szívatósak és ahhoz, hogy elfogadjanak vagy, hogy bekerülj a "menő" társaságokba, pi csásan kell viselkedned, nem pedig önálló személyiségként.

A legtöbb jó gimiben, kevés a hely, szóval év közben elég necces, hogy átvegyenek. De ha szerencséd van félévkor még összejöhet a dolog, csak minél hamarabb telefonáljatok.

2018. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Én most leszek végzős szeptembertől a Xantusban. Szerintem meg sohasem vártam ennyire semmit mint azt hogy innen elmenjek és elvégezzem. A tanárok gusztustalanul pofára osztályoznak, alig segítenek neked bármiben is. (Tisztelet a kivételnek) 9.ik 10.ik-ben kémia véresen komolyan van véve, amit nem értek mivel elvileg ez egy nyelvi gimnázium.. Kb remegve mész be talán meg lesz-e a kettes. Van akinek a biológia is ilyen. A célnyelvedet csak csak megtanulod, de a második nyelv siralmas. A közösség vegyes, a legtöbb sznob idejár. Ha szorgalmas vagy az alapvetően jó dolog, de nekem több jó tanuló osztálytársam ment el mondván sokat tanul az itt lévő tanároknak a semmiért. Pénzkidobás az egész. Évi 140 ezret fizetsz, hogy lelkileg idegileg kikészitsenek, hogy rajtad vezessék le a frusztrációjukat. Bocsanat hogy ilyen negatív vagyok, de a 4 év alatt sokkal több volt a rossz élményem mint jó :) de szíved joga hogy döntessz.
2018. aug. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy?
2018. aug. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
3-as válaszoló. Jó érzés ezt olvasni szintént végzős Xantusosként, hogy nem csak én akarok már innen eltakarodni a kukiba. :) Habár másodnyelvből 3 év tanulás után egy alapfokú nyelvvizsgát se tudnánk letenni, és kémiából első évben güriztem a kettesért, tanulmány szempontból annyira nem vészesen nehéz. Inkább a sznob közösség az ami nagyon ki tud készíteni.
2018. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nagyon jól érzik ott magukat. Számtalan ismerősöm jár a Xantusba. Nem lehet, hogy nektek egy kicsit nehéz volt a gimi? Talán gyengébb gimibe kellett volna mennetek. A kémiát az ismerősöm imádta, mert orvosira akar menni. Egy másik lány pedig a 2. nyelvből 4.-ben középfokúzott szóval hozzáállás kérdése az egész.
2018. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Hidd el az előttem szólóknak nincsen baj a hozzáállásukkal, se az iskola erősségével mivel évről évre csak rosszabb :) mondani sok mindent lehet, de amíg nem vagy ott és nem tapasztalod ezeket addig csak semleges véleményt lehet alkotni. Nyilván akinek meglett másodnyelvből a középfokúja annak vagy nagyon jó a nyelvérzéke, vagy különtanárhoz járt. De sajnos, a százalékok nem azt mutatják milyen jó is ebben a Xantus. Aki pedig imádta a kémiát nyilván meg tudta érteni, reál típusú diák volt valószínű ezért akart orvosnak tanulni. Akit viszont más érdekel, egy kínszenvedés megtanulni a tárgyat. Én 2 éve végeztem ott, és drukkolok az előttem szóló végzősöknek, hogy sikeres legyen az érettségiük! Srácok a finishben vagytok már! A kérdezőnek pedig annyit, hogy jól gondold meg az iskola váltást és ne higyj a sok mézes mázos honlapnak, mert a fele se igaz azoknak:) egy volt xantusos
2018. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
49%
Dezső Dominikát húznám
2018. szept. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez hülyeeee! :D Azt mond meg nekem drága barátom, hogy ki nem húzná?
2018. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Sikerült átjelentkezned? Nagyon jó gimi. De ha át akarsz jelentkezni mielőbb tedd, mert nagyon haladunk az angollal és nem tudod majd bepótolni. Jó gimi, nekem bejött.
2018. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!