Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire állnám meg így a a...

Mennyire állnám meg így a a helyemet az Eötvös József Gimnázium (budapesti) humán tagozatán? Kifejtve lent.

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez a kérdés igencsak csekély intelligenciára utal, de minthogy nagyon kíváncsi vagyok megkérdezem :)

Szóval jövőre leszek nyolcadikos általánosban és az Eötvös nagyon szimpatikus. A humán tagozatra szeretnék jelentkezni. Magyar nyelvtanból, irodalomból és az idegen nyelvekből véleményem szerint nem vagyok rossz, nagyon szeretem őket. A történelem is érdekel ebből is viszonylag jó vagyok. Jeles tanuló vagyok, de tudom hogy ez relatív, nem feltétlenül a jegyek mutatják a tudást. VISZONT matekból nem vagyok valami jó. Négyes vagyok papíron, de ez szerintem nem reális. Nehezen értem meg (nem vagyok reménytelen eset csak normális, türelmes magyarázásra van szükségem), mondjuk ehez hozzájárul a nem túl jó tanárom, aki nem magyaráz csak ledarálja az anyagot. Persze tisztában vagyok azzal, hogy előbb a felvételi miatt kéne aggódni, hiszen elég magasak a követelemények. Nagyon aggódok is, főleg a matek írásbelitől, de addig valószínűleg magántanárnál vagy más úton-módon meg tudom érteni az eddig tanultak legfontosabbjait. De ha esetleg valami csoda folytán felvennének nem szeretnék magántanárhoz járni, hiszen nem azért megy valaki erősebb iskolába hogy ne rendelkezzen azzal a tudással magántanár nélkül ami ott alap. Szóval ha esetleg felvennének:

-Más is van nem túl jóban a matekkal a humánon?

-Elmagyarázzák a matektanárok az anyagot? (Mert nálunk nem)


Tudom, ez a kérdés nagy hülyeség, de ennek ellenére érdekel, úgyhogy örülnék, ha oda járóktól, vagy volt diákoktól válszokat kapnék :)



2018. aug. 26. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
hát ha nincs baj a gerinceddel és a lábaiddal akkor szerintem megtudnál állni a gimibe, bár nem tudom mit szólnának ha csak ott állnál
2018. aug. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1-nek köszönöm az értékes választ :)
2018. aug. 26. 09:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

(1) hogy szeretsz-egy tárgyat vagy nem, az fejben dől el (hacsak nincs valami szervi oka, például diszkalkulia). Ezért fontos, hogy jó tanárok legyenek. Amit nem szeretsz, azt nehezebb megtanulni.


(2) A nemszeretemnek a legfőbb ellenszere a tanulás. Meg tudod tanulni a matekot is! Új helyen, új tanárokkal menni fog, HA az elejétől rendesen figyelsz, követed az órákat, ha nem érted: kérdezel, és megírod a leckéket. A matek törzsanyag nem szabadon választott, ugyanaz van minden gimiben. Viszont 90%-ban rajtad múlik, hogy megtanulod-e.


(3) A matek kumulatív tantárgy. Ne maradj le belőle! Itt is jól jön az új gimi, ahol mindenki tiszta lappal indít. Fogadd meg, hogy ez alkalommal nem maradsz le, hanem mindig figyelsz, tanulsz, csinálsz. Nem lesz így semmi gondod.


(4) Ne meséld be magadnak, hogy nem vagy jó valamiből. Előre nézz, ne hátra.

2018. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A legutóbbi választ köszönöm szépen, nagyon motiváló :)
2018. aug. 26. 13:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Az Eötvösbe annyira nehéz bejutni, hogy ha bejutsz akkor biztos hogy megállod a helyed, akkor nem vagy gyenge matekból ezt hidd el. Ha tényleg nem vagy elég jó matekból akkor nem fogsz bejutni, se külön tanárral se máshogy.
2018. aug. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előző válaszolóval, ha bejutsz, akkor nem lesz gond. Nekem nagyon jó a tanárom, mindent elmagyaráz, ha kell többször is. Sok házit ad, de már mindenki tudja a csoportban, hogy ez kell ahhoz, hogy rendesen megtanuljuk az anyagot. Persze itt is vannak kevésbé jó tanárok, bár a többség szerintem szuper. És ha má nem, az osztálytársak segítenek egymásnak. (Egy Eötvösös)
2018. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

#6 Szívemből szóltál, csak megerősíteni tudom:)

(Egy másik Eötvösös)

2018. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! :) Én is Eötvösös humános vagyok és teljesen megértem a helyzeted, mert én is így voltam vele.Hogy semmi közöm nincs egy ilyen jó gimnáziumhoz. Utólag be kell látni, hogy rosszabbul nem is állhattam volna a dologhoz, úgyhogy neked is azt ajánlom, hogy live your best life, legyél pozitív. Sokat fog neked adni ha bízol magadban. Nem lettem kitűnő, sőt lett egy hármasom(minden más 5, erre figyeltem). A tanítás tanár függő, de egy ilyen jó iskolában azért odafigyelnek (az én benyomásom alapján) arra, hogy megértsd és ne bemagold. Emiatt nem kell aggódnod. Ha bármi érdekel, nyugodtan írj :)
2018. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!