Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol jobb a tolmács-fordító...

Hol jobb a tolmács-fordító képzés, Szegeden vagy a Pázmányon?

Figyelt kérdés

Sajnos az ELTÉn, ahova járok, nincsen az a nyelv párosítás, amit én szeretnék tanulni (angol-spanyol).

A kérdés tehát egyértelmű, hol színvonalasabb a tolmács-fordító képzés, a Szegedo Tudományegyetemen, vagy a Pázmányon?



2018. aug. 28. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Remélem viccből került fel ez a kérdés
2018. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na mesélj, melyik a vicces része? :D
2018. szept. 14. 23:15
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk az, hogy az SZTE a Pázmánnyal van összehasonlítva ;D
2018. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd bővebben? :)

Mivel őszintén érdekelne, melyik a jobb?

Budapesti vagyok és a Pázmány kézenfekvőbb lenne, de ha a SZTE jobb (fontos, hogy nem általánosságban, hanem a szakmában legyen jobb), akkor fontolóra venném, hogy oda megyek tanulni (főleg, hogy a nagymamám Szegedről származik és gyönyörű a város ❤️)

Csak hát azért mégsem mindegy, hogy kell-e koleszt/albit/stb fizetni.

2018. szept. 16. 22:04
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
A Pázmányról jókat hallottam. :) Szerintem fordítói munkát főleg Budapesten találsz majd, szóval felesleges a szegedi diploma. Legyél nagyon ügyes és lelkes, ez a lényeg. :)
2018. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Felesleges a szegedi diploma?XD

Mert szerinted a szegedi diplomámmal nem tudnék Budapestre menni dolgozni?

Nézd meg a nemzetközi rangsort, hogy a magyar egyetemek közül melyik érte el a legjobb helyet. ;)

2018. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Az SZTE-BTK-n végeztem az alapszakomat, igazából nem tudom, mire fel lett "az ország legjobb bölcsészakara". De én szegedi vagyok, szóval nekem az volt kézenfekvő. :) Viszont egy pestinek leköltözni Szegedre egy olyan diploma miatt, amit kb. mindegy, hogy hol szerez meg, mert a referenciák és a gyakorlat többet számít (ezekre pedig tapasztalatom szerint Szegeden kevesebb a lehetőség), szerintem felesleges. De mindenkinek szíve joga a döntés, én csak a véleményemet mondtam el, mert Szeged-Pest összehasonlításban, illetve a tolmács-fordító képzést illetően is van tapasztalatom. A Pázmányra pont nem jártam, de jókat hallottam róla, illetve most eléggé pénzelik is azt az egyetemet.
2018. okt. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy kamugép vagy, vagy még a kreditrendszer bevezetése előtt jártál ide.

Amíg a nálam gyengébb képességűek vígan elvoltak Pesten, én bukdácsoltam össze vissza az AE1-en meg Syntaxon. (Megjegyzem a pestiek még azt se tudták, mi az az AE1).

Mellesleg a kérdező nem az alapképzésre volt kíváncsi. Tény, hogy a helyében nem érné meg Szegedre cókmókolni, de azért abban ne vitázzunk szerintem, hogy a két képzés közül melyik az erősebb.

Pázmány helyett inkább az ELTÉt kellene választani, szerintem...

Ui: ha az itteni alapképzést találod gyengének, nézz be egy másik egyetemre..

2018. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ország három egyetemére is jártam, van összehasonlítási alapom. :) Valószínűleg máshogy éltük meg a dolgokat, ezért látjuk máshogy. Én Szegeden nem tapasztaltam semmi kiemelkedő színvonalat (ettől eltekintve imádtam ott tanulni), de nyilván egy nagyon jó egyetem (országos viszonylatban). A kérdezőnek szerintem továbbra sem éri meg Szegedre jönni egy fordító-tolmács MA miatt.
2018. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!