Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van lehetőség előrébb hozatni...

Van lehetőség előrébb hozatni a vizsgákat egyetemen félévekkel és azt korábban befejezni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy valaki kiemelkedően tanul egyetemen és mondjuk csinált TDK-munkákat és egyebeket, akkor van arra lehetőség, hogy a rektornál kérvényezze, hogy a tárgyait sokkal korábban megtanulta és szeretne azokból korábban vizsgát tenni? Diplomamunkájával is készen van. Például, hogy egy 5 éves képzést megcsináljon 2 vagy 3 év alatt, természetesen az összes szakmai gyakorlatot így előre hozva teljesítve?

#egyetem #kérvényezés #diplomaszerzés #kiemelkedő teljesítmény
2018. aug. 30. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem, mivel egymásra épülnek a tárgyak, addig nem veheted fel az újakat míg nem végeztél az alapozóakkal.
2018. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel az egymásra épülő tárgyakat nem tudja kijátszani.
2018. aug. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pár fél évvel (2-3) esetleg rövidíthető, de nem úgy, ahogy te leírtad, hanem úgy, hogy a javasolt 30 kredit helyett minden félévben 45-öt veszel fel (vagy amennyi a limit az egyetemeden).
2018. aug. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De úgy értem, hogy pont emiatt, meg, mert nem is lenne hely az órarendben, hogy lennének tárgyak, amiket az ember nem vesz fel, hanem megtanulja egyedül és úgy kérvényezi a külön vizsgát, akár azután, hogy konzultált erről a tárgyat oktató tanárral és vele is csinált már próba vizsgát akár
2018. aug. 30. 18:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
egymásra épülő tárgyakat nem lehet elkerülni, valamint az aláírás feltétele elég gyakran az óralátogatás (esetleg évközi zh, stb). ha egy tárgynak nincs előkövetelménye, akkor bármikor felveheted amúgy
2018. aug. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit te leírtál "megtanulja egyedül és úgy kérvényezi a külön vizsgát", ilyen nem létezik, esetleg ha olimpiai sportoló vagy. Felveszed a tárgyat, megírod a zhkat (ha van), majd elmész vizsgázni. A diplomamunka sem olyan, hogy te megírod magad, aztán leadod. Általában 2 hetente konzultációra kell járni, hogy figyeljék, valóban te írod-e, nem csak pénzért írattad. Plusz én még olyan emberről nem hallottam, aki maga meg tudta írni segítség nélkül. Még a legkiemelkedőbbek is elakadnak néha.
2018. aug. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!