Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi mellett végezhető...

Orvosi mellett végezhető diákmunka?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nen tanácsos, de mégis muszáj, legalább addig, amíg nem kapok valami ösztöndíjat. Minden erőmmel azon leszek, hogy kapjak, de az 1. félévet is ki kell húzni valahogy. Meg biztos vannak más orvosisok is, akik itt-ott dolgoznak. Olyanokra gondoltam, mint pl. recepciós vagy ruhatáros. Ez elviselhető lenne?

2018. szept. 1. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Persze végezhető, csak a tanulmányi eredményeden fog meglátszani, főleg az első félévben.
2018. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak éjszakai recepciós állások is, csak ugye, akkor mikor alszol?
2018. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Esélytelen, mert a kettő ki fogja ütni egymást. (Bár ha elvagy huzamosabb ideig 2-3 óra alvással akkor oké).
2018. szept. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a megoldhatóságot, hogy nem bukdácsolni szeretnék. :( Hiszen írtam is, hogy ösztöndíjat szeretnék pályázni. Az már 2. félévtől van, ugye? Akkor az elsőt húzzam ki valahogy, diákhitellel? Havi 50 ezerből lehetséges? A szüleim nem sokat tudnak adni, "csak" a hazautazást állják, plusz akkor majd adnak kaját pár napra.
2018. szept. 1. 10:32
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Keress olyan munkalehetőséget, ami nem nagyon más, mint amit amúgy is tanulsz, pl. biológia/kémia korrepetálás olyanoknak, akik érettségiznek belőle. Tudsz segíteni a tapasztalatoddal, és biztosan tudod mi kell hozzá, ha téged felvettek orvosira. Ezt lehet iskola után vagy este Skype-on keresztül csinálni, kb. 3000.- körül kérhetsz érte óránként, és nem fizikai munka, nem kell hozzá sokat utazni, és nem is tereli el a figyelmed a célodról. Esetleg ilyenek a nyelvek is, ha beszélsz 1-2-t. Én ilyeneket csináltam (igaz nem orvosi, hanem mentőtiszti mellett), és nekem bevált.
2018. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon rossz a helyzet, akkor passziváltasd az első évet, és dolgozz 1 éven át. Így nagyjából lesz egy kis tartalékod a következőre. Vagy amit az előző ír, a korrepetálás.

Az éjszakai melózgatás nem túl jó ötlet, mert tényleg fizikailag lehetetlen 1-2 hét után. GYTK-s vagyok, van rálátásom az orvosis órarendre, hát nekik is van olyan nap, mikor 20.30kor fejeződik be az utolsó órájuk, úgy, hogy kisebb szünetekkel, de reggel 8 óta bent vannak.

2018. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel a diákhitelt mindenképpen, az már havi 50 ezer. Ha még emellé találsz egy olyan melót amit heti 10 órában végezhetsz (ez annyira nem vészes), az már 40 óra havonta. 40 óra, 900-as órabért feltételezve az már 36000 ft. Ez már 86.000 ft havonta, ami még mindig kevés, de szűkösen ki lehet jönni belőle. Esetleg próbálj meg még más családtagjaidtól kérni támogatást vagy kölcsönt, amit majd a szociális ösztöndíjból visszafizetsz (mert az esetedben feltételezem, hogy sokat fogsz kapni).



Ezenkívül nézz meg olyan ösztöndíjakat mint a bursa hungarica.

2018. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom melyik orvosira jársz, de összességében elmondható, hogy az első három évben nem nagyon van az embernek szabadideje, így arra sincs nagyon idő, hogy dolgozz az egyetem mellett. Az elején tálán menne kezdetben a dolog, de hosszú távon nagyon kimerülnél.

Én is azt javaslom, hogy vegyél fel diákhitelt és később már a felsőbb években fogsz tudni dolgozni. Másrészt ott vannak az ösztöndíj lehetőségek pl. Szociális ösztöndíj, később tanulmányi, bursa hungarica stb.

Sok sikert az egyetemhez és szurkolok, hogy még tudd oldani ezt a problémát!

SZOTE OLLÉ!

2018. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A negyedik évtől már több idő lesz dolgozni?
2018. szept. 1. 20:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, szegeden ott már lehet rá időt szakítani.
2018. szept. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!