Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik suliba iratkozzak át?

Melyik suliba iratkozzak át?

Figyelt kérdés

16 éves srác vagyok, 10be megyek most. Angol, franciát tanulok, es utalom a jelenlegi gimimet, az emberek miatt megorulok... Nem ítélek el senkit, csupán nekem nem a tanulás és a játék az életem. Szeretek sportolni, élni, szórakozni, barátokkal lenni, bulizni.

Ezek mellett persze nem baj ha tanulni kell, csak szeretnék egy olyan gimi részese lenni, ahol a tanulók élnek is, és barátságokat is kötnek..

Ezek közül melyik lenne jó iskola: Illyés Gyula Gimnázium Budaörsön, Városmajori Gimnázium Pesten, II. Rákóczi Gimnázium Pesten vagy Toldy Gimnázium Pesten..


Szeretném ha a nyelvoktatás is figyelembe lenne véve nem csak az "alap".

Esetleg erasmus, más cserediak program lehetőségek!


Bárkinek bármi más otlete van szívesen meghallgatom! Nekem ezeket sikerült osszeszednem:)



2018. szept. 3. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit elkéstél ezzel, az olyan gimikbe mint a Városmajori vagy a Toldy alapvetően is nehéz bekerülni, nemhogy "átvétellel", mivel 10% esély van arra, hogy egyáltalán van hely és mínusz 9%-ot veszítesz amiatt, mert valószínűleg már azt a helyet is betöltötte most szeptemberben valaki.

Hívd fel a gimiket azért, túl sok mást nem tudsz csinálni, mind a négy iskola nagyon jó suli, inkább ők válogatnak és nem te őket...

Az erasmus teljesen más tészta, nagyon jó élmény lehet 1 év külföld, de nagyon drága (ha megtudjátok fizetni akkor hajrá).

2018. szept. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem volt könnyű meggyozni a szuleimet, egyebkent en mar 9. elso hónapjában sikeresen sulit váltottam volna. Aztán nyilt egy kis kapu a JAGba (József Attila Gimnázium) amikor mar 38an voltak az osztalyokban, H megirjam újra a felvetelit csak OLYAN HULYE VOLTAM, HOGY LEMONDTAM ROLA, MIVEL AKKOR PLUSZ EGY EVVEL IDOSEBB LENNEK MINDENKINEL... Hülye voltam.mostmar meg rosszabb a helyzet. Szóval nyáron véglegesen elutasitottak, nem ment el senki, nem költözött el senki. Így most, nincs más lehetőségem, én csak boldog szeretnék lenni, és nyelveket tanulni..ennyi. váltani szeretnék. Egyébként köszi a valaszod, bar sok mindent nem tanacsoltal de legalabb helyre tettel bennem egy ket dolgot! Persze, várok még otleteket!:))
2018. szept. 3. 21:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem egy kicsit adj le az igényeidből mert túl erős gimiket jelöltél meg! Gyengébb gimibe talán átvesznek de az általad felsoroltakba nem.

Sajnálom hogy nem érzed magad jól a jelenlegi sulidban.

2018. szept. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!