Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus vagy...

Mérnökinformatikus vagy műszaki menedzser?

Figyelt kérdés

Ezt a két szakot néztem ki az egyetemen. 2 évem van még egyetemig, tehát jelenleg 11. osztályos vagyok egy gimnáziumban. A helyzet az, hogy matekból nem vagyok a legjobbak közt, illetve programozást sem tanultam még.

Szerintetek melyik lenne a kedvezőbb számomra?

A mérnökinformatikus szakon mennyire fektetnek nagy hangsúlyt a matematikára illetve a programozásra?



2018. szept. 5. 17:00
 1/8 Vodafonelive ***** válasza:
79%

Egyikre sem jártam csak írni tudom, hogy a mérnökinformatikával mérnöki végzettséged lesz és sokkal kapóbb leszel bárhova, mint a műszaki menedzserrel. Több matekos tantárgyad is lesz és a programozást meg otthon kell önszorgalomból gyakorolni és tanulni, hogy érj is valamit.

Műszaki menedzser meg inkább gépészmérnökis beütésű (legtöbb helyen), tehát ott is van matematika, mechanika, géprajzok, gazdasági tárgyakból 1-2-vel több és talán szigorúbb követelményűek, viszont nem ad mérnöki végzettséget.

Akkor inkább a mérnökinformatikát érdemes megdobni egy gazdasági mesterrel esetleg műszaki menedzser mesterrel.

Mind a kettővel lesz munkád, emiatt nem kell félned.

2018. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Mindegy, hogy milyen szak, csak az a szó szerepeljen benne, hogy: MÉRNÖK.

Mert az nagyon kapós.

A gépészmérnököt most jobban keresek, DE a mérnökinformatikusból is nagy a hiány.

Gépészmérnök ismerősöm 2 éve dolgozik a szakmában, és havi nettó 450.000 HUF.

2018. szept. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
*Gépészmérnököt most jobban keresik...
2018. szept. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Férjem mérnökinformatikus, de van az ismerőseim közt műszaki menedzser is. A mérnökinfón az első két szemeszterben van matek (a második szemeszterben elég nehéz), illetve programozni is nyilván folyamatosan tanulnak, ha jól tudom, minden félévben. Ahogy én a férjemet láttam: a jó képességek mellé szorgalom is kell bőven, de ha be tudod vállalni, én inkább a mérnökinfót ajánlanám, az valószínűleg valamivel kelendőbb diploma.
2018. szept. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

(a 4. válaszoló vagyok)

Még annyi, hogy ha nem lennék rettenetesen gyenge matekból, én magam nőként is mindenképpen mérnökinfóra mennék, mert nemcsak hogy érdekes, van jövője, de baromi jól lehet programozóként keresni ;)

2018. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

4-es, az eszem meg lenne hozzá. Egyedül a szorgalmamon kéne javítani. Ha megvan a kellő motiváció akkor a szorgalmam is megvan. Bővebben utánanézek a mérnökinformatikus szaknak, illetve megkérdezek még egy két embert aki tudna ebben a témában segíteni. Hátha ők is tudnak valamit tanácsolni számomra.

Egyébként a mérnökinformatikus sokkal szimpatikusabb, mint a műszaki menedzser.

2018. szept. 5. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Neten van ezerféle oktató anyag azokat nézegesd. Legyen egy kis alapod programozásból is mire elkezded. Matek az meg fejleszthetô. Amúgy az egyik legjobb szak fizetés meg elhelyezkedés szempontjából.
2018. szept. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
en csak annyit mondanek hogy mar banom hogy mernokit vegeztem, mikor latom hogy a menedzserek szarra keresik magukat mi meg rohadunk egy irodaban kozepszeru fizuert
2018. okt. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!