Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet a neptunban...

Hogyan lehet a neptunban pontosan felvenni az órákat?

Figyelt kérdés

Most fogom kezdeni az egyetemet és egyáltalán nem értek a neptunhoz.


Megtaláltam azt a pontot, hogy Tárgyak -> Tárgyfelvétel.

Innentől nem vagyok biztos az egészben, így a mintaterv tárgyait választottam, majd utána a tárgyak listázására kattintottam.

Ekkor ugye kijöttek a tárgyak pl.: fejlődéstan. És ott van mellette, hogy felvesz.


Na és innentől nem igazán világos. Itt mire kell katintani? Arra hogy mentés? Mert probáltam volna rákattintani arra, hogy órarendtervező és azt írja, hogy a kurzusokhoz nem tartozik órarendi információ, ezért ezek nem tehetőek be a tervezőbe! Ez mit jelent? Azt hogy nem lehet választani "időpontok" közül majd?


Illetve mivel vannak itt olyan tárgyak, amelyekhez az van írva, hogy pl.: III. félév akkor azt most nem kell még felvenni igaz? Csak az I. féléveseket?


Elsőre nekem nehéznek tűnik főleg, hogy nincs aki segítsen. Egyébként lehet, hogy majd a jövőhéten kell csak felvenni a tárgyakat, mert tudtommal akkor lesz a regisztrációs hét (DE-GYGYK).


Köszönöm szépen előre is a hozzáértő segítséget. :)



2018. szept. 6. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól nézem, a tanévbeosztást, akkor nálatok a tárgyfelvétel csak 10-től lesz.

Egyébként a mentés gombra kell kattintani, miután kiválasztottad a tantárgyon belül a neked megfelelő időpontú kurzust(feltéve, hogy több is van). Az órarendtervező csak egy kisegítő funkció, hogy megtudd tervezni azt, hogy melyik kurzusokat kell felvenned, hogy lehetőleg ne ütközzenek az órák időpontjai. Órarendi információt pedig még vagy nem töltötték ki a kurzusokhoz a neptunban, vagy nem is fogják, van olyan egyetem, ahol ezt külön az egyetem honlapjára teszik fel. Bőven elég tárgyad lesz, ha csak azt veszed fel, amit az első félévben ajánlanak felvenni(általában 30 kredit körüli tantárgy szokott lenni félévente).

2018. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged :) végre egy kis hasznos infóhoz jutottam :)
2018. szept. 6. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!