Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-n kb hány százalékos a...

BME-n kb hány százalékos a bukási arány az első matek nulladik ZH-n?

Figyelt kérdés

2018. szept. 7. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Pannon-on nálunk tavaly kb. 60% volt. De itt nem volt neki jelentősége, ugyanúgy fel lehetett venni a matekos tárgyakat is, csak az 1. félév végén +1 vizsga volt (aminek tartalma nagyjából megegyezett a középiskolás matek tananyaggal).
2018. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen igen, BME-n is így van, ráadásul a felzárkóztató tárgy plusz kreditet is ér, úgyhogy még a 100%-osok is fölveszik. :P Én most mentem át (épphogy). Azért kérdezem, hogy kb el tudjam helyezni a tudásomat a többiekéhez képest.


Az elsőnek köszi! Valaki más esetleg tud még becslést mondani?

2018. szept. 7. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

2013-ban a villanykaron 437-ből 224-nek sikerült, azaz 51,2%.

Ami valljuk be, elég siralmas. :) Pedig a VIK még viszonylag erősebbnek számít.

2018. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is szép szám bukik meg.


Ui: én is átmentem

2018. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Zolály ***** válasza:
69%
Nevetséges, pedig elvileg a BME-re járnak a legnagyobb géniuszok, és ezen a béna kis közép érettségi szintű vacak zh-n megbuknak csomóan :D
2018. szept. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nevetséges, pedig elvileg a BME-re járnak a legnagyobb géniuszok"


Bekerülni könnyű, bennmaradni nehéz. Az elején még elég sok a "selejt"

2018. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

" elvileg a BME-re járnak a legnagyobb géniuszok"

Azt azért hozzátenném, hogy az évfolyam közel 45%-a elbukta az első féléves matekot, ennek a fele még aláírásig sem jutott el. A matek 1 meg egy csomó tantárgynak az előfeltétele.

Tehát szépen kiszórják azokat, akiknek alapvető hiányosságaik vannak és nem pótolják ezt be az első egy-két hónap alatt.

2018. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Uhm ez igazából emelt szintű matek, nem csodálkozom, hogy sokan buknak rajta, hiszen az emelt matek nem felvételi követelmény... Főleg VBK-n, ahol a legtöbben emelt kémiával vagy biosszal jutnak be.
2018. szept. 9. 00:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Százalékot nem tudok, de elég sokan szoktak bukni. Én megbuktam rajta, pár ponton múlt, mondjuk nem is készültem rá. A bevmatek viszont nagyon könnyű, ha nem mennél át.
2018. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Én átmentem, de kb látszódott a zh-mon, hogy mennyire vettem komolyan :D


Előre leírtam, hogy hány pontos lesz :D


Egyébként, a nulladik zh-n szerintem nem olyan nagy a bukási arány. Aki a középszintű érettségit tudta, az ezt is nagy valószínűséggel.


Ettől független nem egy sztorit ismerek, hogy első félévben elbukják az emberek a matekot. Szóval bárki olvassa ezt, ne kényelmesedjünk el így az első hetekben, mert beszpjuk :D

2018. szept. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!