Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezős hallgatóként munkavá...

Levelezős hallgatóként munkavállalás?

Figyelt kérdés
Azért váltottam levelezőre, hogy többet dolgozhassak, ehhez képest a munkáltatók nem kérnek belőlem. 2. éves vagyok Nemzetközi Gazdálkodáson. Diákszövetkezetek meg elvből kizárva.

2018. szept. 7. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtad, a diákszövetkezet kizárva, viszont végzettséged még nincs, tehát főállásban sem tudsz elhelyezkedni. Gyakornoknak jelentkezhetsz, viszont a 2 félév nem sok, általában 4-től szeretik foglalkoztatni az egyetemistákat.
2018. szept. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Akkor nem mond el, hogy levelezős hallgató vagy.

Én anno úgy csináltam végig, hogy nagyjából 1,5 után tudták meg.

2018. szept. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Hát igen, ez nem egészen úgy működik, ahogy gondolod.

De nem is értem, hogy képzelted, hogy végzettség nélkül majd foglalkoztatnak a szakmában.


Gyakornoki pozíciókat tudsz elsődlegesen keresni, azt is inkább majd akkor, ha negyedik, ötödik félévben vagy, de arra ne számíts, hogy az fedezi is a megélhetésedet.


Szóval először juss el a diplomáig...

2018. szept. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem nagyon volt választásom, így azt inkább hagyjuk, hogy hogy képzeltem. Dolgoznom kell és kész. Nyílván tudtam, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni rögtön valami multinál, de még pénztárosnak vagy gyorséttermi dolgozónak sem kellek, amikor meghallják, hogy pénteken és szombaton nem érek rá. Jó lenne ezt eltitkolni, azonban arra kívámcsi vagyok, ezt hogy lehet 1,5 évig titokban tartani?

Mindenesetre köszönöm a válaszokat. Azt hiszem, maradok a diákmunkánál, nyelvszakos voltam, mielőtt felvettek volna a BGE-re, így az ELTE-n passzívos félévet tudok igazolni, csak ugye az a nagy kár, hogy sok diákmunkánál előnyt jelent a szakiránybeli tanulmányok, germanisztikás tanulmányokkal meg nem sokat érek, ha gyakonoki pozikra akarok menni, de bem baj, legalább valami diákmunka biztos összejön így.

2018. szept. 8. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!