Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Itthon miért nincs lehetőség...

Itthon miért nincs lehetőség online oktatásra egyetemeken? Egyáltalán miért kell ragaszkodni a régimódi rendszerhez?

Figyelt kérdés
Azt megértem, hogy az általános iskola és a gimnázium az személyes jelenlétet kíván, hiszen szocializálódni kell, de az egyetemre már felnőtt emberek mennek (akiknél már úgyis kialakult addigra aminek ki kellett). Nagyban megkönnyítené nagyon sok ember életét, ha egyetemet lehetne otthonról végezni, online. Meg lehetne úszni a bejárást, a kollégiumot,nem lenne szükség annyi előadóteremre stb. Amilyen szakra én jártam, ott minden anyag kb. fenn volt a neten, simán le lehetett vizsgázni, csak a katalógusok miatt kellett bejárni igazából. Nem értem, miért nem lehetne csinálni olyat, hogy a professzor reggel 9-kor Skypeon megtartja az előadást, a diákok meg meghallgatják otthon a gépen. Egyes fejlett államokban (pl. svédek) tudtommal már van ilyen és tökéletesen működik (ahogyan az 5x8 óra helyett 3x6 órás munkarendek is), nem értem ha a technika adott hozzá miért nem lehet ennyivel megkönnyíteni az emberek életét. Mi akadálya lenne ennek?

2018. szept. 8. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk legtöbb oktató a projektort nem tudta használni, nemhogy Skype órát tartson. Egyébként az ELTE GTI-n most van olyan képzés (legalábbis tervezték), hogy online elérhetőek az anyagok, viszont zhzni ígyis-úgyis be kell menni, tehát a termekre szükség van. Ha meg meg kell írni a zht, amiből mondjuk minden héten van 3, muszáj kollégiumban lakni, ha az ember 200 km-re lakik az egyetemtől. Orvosin, műszaki képzéseken meg ott van a rengeteg labor, amihez komoly felszerelés kell.
2018. szept. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Nem akarlak elkeseríteni, de már jó ideje létezik nálunk is távoktatás pl...
2018. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Már létezik.


Ez sok tanár és egyéb személyzett állásába kerülne. Ezért nem igazán eröltetik.

2018. szept. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!