Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BMEn Mérnökinformatikus MSc-t...

BMEn Mérnökinformatikus MSc-t érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Nem akarok doktorálni és semmilyen kutatómunkát sem végezni. Azt hozták fel pozitívumként, hogy magasabb kezdő fizetéssel lehet elhelyezkedni, de a plusz 2 év alatt legalább annyi munkatapasztalatot összegyűjtök, hogy ugyan olyan vagy magasabb lesz a fizetésem egy BScvel mint egy akkor induló MScs.



Milyen előnyökkel jár egy MSc egy programozónál? Mért érdemes elvégezni?



2018. szept. 9. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Érdemes elvégezni. Az msc végzettség a munkalehetőségek 80%-nál előny.

Sok helye eleve elvárt az a szint a megfelelő pozícióknál.


"de a plusz 2 év alatt legalább annyi munkatapasztalatot összegyűjtök, hogy ugyan olyan vagy magasabb lesz a fizetésem egy BScvel mint egy akkor induló MScs."


Ezt ne vedd kézpénznek. Sajnos még a piacképes diplomás munkavállalásnál is nagyon sok csapda van, amibe belekerülhet az ember...

2018. szept. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Nem hiszem, hogy tudás szempontjából bármi haszna is lenne, de biztos vannak olyan helyek, amik szeretik a papírt.


Én most ebben a félévben végzek BME villamosmérnök Msc-n, az egész Msc-t végigdolgoztam gyakornokként, az egyetemet meg kb. nagy ívben leszartam, mert sok értelme nem volt. Így legalább viszont papír is lesz, és az iparban tudás is ragadt rám.

2018. szept. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

#2 Mert nyilvánvalóan aki kb. nagy ívben lesz(a)rta csak annak lehet igaza... Szerintem te nem végeztél semmi msc-t de még a közelébe sem jöttél a BME-nek.

Úgyhogy a fanttáziádat máshol bontakoztasd ki. Talán még az ezotéria kategória jó lehet neked, de inkább bölcsésznek menj, oda minden ostobát felvesznek.

2018. szept. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egyébként mennyire nehezebb az Msc?
2021. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!