Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Végzős ipari gépész vagyok,...

Végzős ipari gépész vagyok, és aggódom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nos, végzős ipari gépész (leánykori nevén géplakatos) tanuló vagyok, nem sokára itt a vizsga. Kitűnő tanuló vagyok, és a gyakorlatom is jeles. Viszont egy problémám van: az igazat megvalva a szakma oktatás ebben a sulimban elég "silány", és az összes tudásom a gyakorlati helyen szereztem. A gyakorlati helyen "jól viszonyulnak" hozzám, mert látják hogy próbálok tanulni minél többet, viszont itt felvetődik egy probléma: tudtommal az ipari gépésznek kell, sőt, kötelező különböző gépeket, berendezéseket, javítani (!). Na már most, a gyakorlati helyen nagyrészt csak behoznak valamit, amit megkell csinálni, vasból kell összeállítani dolgokat, hegeszteni, tehát ilyen alap lakatos munkákat kell csinálnom. Viszont így egyáltalán nincs esélyem a gépek működését megtanulni, illetve hogy mi micsoda, viszont szeretném. De semmi lehetőségem nincs rá jelenleg, mivel itthon sincs semmi olyan dolog amiből tanulhatnék.


Mit tudnék tenni ilyen helyzetben? Aggódok hogy a szakma elvégzése után olyan munkahelyre kerülök ahol nem tudom nyújtani azt a teljesítményt, amit kell.



2018. szept. 17. 16:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, senki sem úgy kezdi, hogy mindent tud. Az, hogy elvégezted a géplakatos szakmát, azt jelenti, hogy az előírt követelményeknek megfeleltél.


Majd az ipari gyakorlatban fogsz több éves eltöltött idő után apránként tapasztalatot szerezni. Meg nagyon sokat lehet tanulni az idősebb szakiktól, meg fogásokat ellesni, amik nem is szerepelnek a tankönyvekben.

Úgyhogy emiatt nem kell aggódnod.

2018. szept. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!