Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Széchenyi István Gimnázium,...

Széchenyi István Gimnázium, vagy Varga Katalin Gimnázium (Szolnok! )?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fordító szeretnék lenni, ezért idegennyelvi szakra szeretnék járni. Most vagyok nyolcadikos,eddig mindig kitünő tanuló voltam.


Angol nyelvet nagyon szeretem,és még szeretnék pár idegennyelvet is tanulni. Így jött szóba a Széchenyi angol szakja, és a Varga kéttannyelvűje.


Ezek közül melyik az a suli,ami nem is gyenge,de nem is nagyon nehéz?

És a kéttannyelvűnél kell még egy idegen nyelvet tanulni,vagy csak az angol?(ha igen,mi közül lehet választani,vagy mit kell?)Mert ezt sehol se találtam,azt tudom,hogy a Széchényinél az angol szakosok németet tanulnak még.


Ha valaki a Széchenyibe,vagy a Vargába jár/járt ,és írna pár mondatot a suliról,annak nagyon megköszönném!


Aki szóbelizett már: nagyon nehéz volt? Milyen fajta kérdésekeket tettek fel?



#továbbtanulás #Szolnok #angol szak #Széchenyi IstvánGimnázium #magyar-angol kéttan
2018. szept. 18. 11:01
 1/5 anonim válasza:
33%
Csak a Varga, a SZIG nem jó választás, hidd el.
2018. okt. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem a Varga Katalin az nehezebb mint a Széchenyi, de nem csak az angol, hanem a matek... töri... nyelvtan stb. Mind a kettő jó iskola, úgy hogy bármelyiket választod jól fogsz járni.
2018. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Varga kéttannal az a marha nagy szerencséjük a diákoknak, hogy az egyes tantárgyak szaknyelvét is beléjük verik, és mivel technikailag az iskola legfényesebb pontja a kéttan, ezért megkapják a legjobb tanárokat. (Én általánoson vagyok, két évig semmit nem tanultam angolból, pedig haladó csoportba kerültem, de a könyvünk a B2-es nyelvvizsga alatt volt, szóval ezt nem ajánlom.)

A suliról általánosságban azt lehet elmondani, hogy eléggé le van lakva, a tanári kar vegyes, a nagyon rossztól a kiválóig minden típus van, de általában emberségesek. Második idegen nyelvként lehet németet, oroszt és franciát tanulni.


A Széchenyi angol szóbelijéről tudok még nyilatkozni, egyáltalán nem nehéz. Ha jól emlékszem be kellett mutatkozni meg fel kellett olvasni és lefordítani egy szöveget.


Viszont a Széchenyinek hatalmas előnye, hogy van normális tornaterme, ami a Vargának gyenge pontja. (Olyanszinten, hogy lépcsőzni szoktunk, vagy úszni megyünk, ami télen nem szerencsés.)

Viszont ha tanulni akarsz, akkor Varga kéttan.

2018. dec. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
70%
SZIG!
2019. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Végülis hogy döntöttél?
2019. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!