Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szombathelyi ELTE Bolyai...

Szombathelyi ELTE Bolyai általános iskola milyen és válasszunk e másikat?

Figyelt kérdés
Költözünk és ide akarnak beiratni anyáék bennünket ez lenne közel hozzánk. Milyen a suli? Nehéz? A tanulók normálisak? Tanárok? Én csak angolt tanulok tesóm még semmilyen nyelvet ez gond? Hova járnak osztálykirándulásra?

2018. szept. 19. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Én a Neumann János Általános Iskolát ajánlom. Én is oda jártam. Nem mondom, hogy a Bolyai egy rossz iskola, de amiket hallottam róla az a következő: egy versenyistálló, gimibe járó gyerekek jórésze cigizik és egy idióta köcsög. De ez egy nagyon szélsőséges rálátás.
2018. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Én a gimnázium 4 évében bolyais diák voltam, és szinte minden percét imádtam. Valóban nem egyszerű, sokat kell tanulni. A tanárok elképesztően jók, segítőkészek és szakmájukban elismertek. Nem egy közülük, tanít az egyetemen is. A tanulók szerintem nagy részben normálisak. Igen, többségük jó anyagi helyzetből érkezik de ezt a öltözködésükön kívül máshol nem igazán észrevehető (értem úgy, hogy barátságosak és nem vágnak fel). Van rengeteg program, diákélet, versenyzési lehetőség és ehhez megfelelő felkészítés, különböző szakkörök.


Alapból mehetsz olyan osztályba ahol a matek, töri vagy biosz van emelt óraszámban így már gólyaként is orientálódhatsz olyan irányba amit esetleg egyetemen is szívesen folytatnál.


Nem mondanám hogy versenyistálló, bár amíg ott tanultam (2018-ban érettségiztem) én is sokszor megkaptam ezt a jelzőt az iskolával kapcsolatban. Én inkább azt vallom, hogy próbálja mindenki komolyabban venni a tanulást és ha már úgyis ott van akkor hasznosan kihasználni az idejét.


Negatívumként én a nyelvoktatást hoznám fel. Persze, valamilyen szinten ez tanárfüggő, de nekem mindkét nyelvvizsgám (német és angol) csak extra nyelviskolai órákkal sikerült, az iskola bőven nem volt rá elég. Ez elég nagy kiadás, már ha valaki meg tudja engedni magának.


Remélem segítettem egy kicsit:) végül hová jelentkeztél?

2019. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!