Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen testnevelés...

Szerintetek milyen testnevelés óra lenne élvezetes és hasznos?

Figyelt kérdés
2018. szept. 22. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azokat a tesi órákat élveztem általános suliban, illetve középsuliban, ahol játszottunk. Sokkal több értelme volt, mert így is szaladgáltunk össze-vissza mr. pl. floorballoztunk, métáztunk, kosaraztunk, fociztunk. De ha csak kiosztják, hogy fussunk x kört, abban semmi motiváló nem volt.


Egyetemen is ilyen tesi órák vannak, ki mit szeret-azt vesz fel. A tesiórák többi részének sosem láttam értelmét.

2018. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem tesiből nem mindenki lehet jó, épp ezért nem is kéne osztályozni. Ahogy pl az éneket sem, sem a rajzot, ezekhez mind tehetség kell, érdeklődés, stb, ha ez nincs meg, akkor minek erőltetjük?

Nem mindenki sportbajnok, valaki alapból ügyetlenebb, hiába nem túlsúlyos. Általánosban én is az voltam, most pedig tesitanárnak készülök.

Válasz a kérdésedre: A testnevelés óra célja az lenne egy normális oktatásrendszerben, hogy a diákok mozogjanak, és egyben ezzel kiadják magukból a feszültséget, esetleg kihasználják a tesi óra adta lehetőségeket, és fejlődjenek fizikailag. Azonban ez inkább már csak arról szól, hogy ordít a tanár, hogy rosszul csinálod, béna vagy, senki vagy, mert pl nem tudsz helyesen eldobni egy labdát, vagy egyéb hülyeségek, eközben a többiek kinevetnek és egyéb "kellemes" dolgok. Ha egyszer én tanár leszek az én óráimon nem lesznek ilyenek.

2018. szept. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kisebbeknél simán csinálnék valami zenés órát, számomra baromi unalmas és megalázó volt az idióta körfeladatozás meg a többi. Szóljon valami zene, csináljuk együtt, mozogjunk együtt. Több csapatjáték kellene, nem 10-20 fősek, hanem 4-5, így kevésbé menne a klikkesedés a csapaton belül (utáltam, hogy mindig volt 3-4 ember, aki egymásnak passzolgatta a labdát, a többi meg csak várt, hogy beszálljon, mert elvoltak a maguk világában).


Koedukált tesiórák szerintem jobbak, de kinek mi.


Később ha az iskola kapacitása engedi, jó lenne úgy intézni, hogy párhuzamosan folyjon mondjuk 4-5 tesi óra, ahol vegyülhetnek egymással az osztályok, az erőviszonyok kiegyenlítése miatt alsósok/felsősök/gimisek bontásban azért. És akkor minden tanár másfajta órát tartana, lenne foci, röpi, valami torna, ha van a sulinak konditerme, akkor kondi pl, és mindenki eldöntheti, mit akar mozogni.


az a baj a tesivel meg az egész közoktatással, hogy megmondják, mit csinál, kivel csináld és hogyan csináld. Holott mit tudom én, az évfolyamok összekeverésével, választási lehetőségek hagyásával meg hasonlókkal ez jobban működne. Nem az kellene, hogy a cél legyen, hogy csinálja a gyerek mindenképp, hanem hogy szeressen sportolni, mert azt csinálhatja, amit élvez (nyilván lenne 1-2 dolog, amit nem kellene elhagyni, de inkább csak azért, hogy belekóstoljanak és az alapokat megtanulják) és azokkal, akikkel szeret lenni/akikkel jó csapatot alkotnak.

2018. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!