Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti tagozatról el lehet...

Esti tagozatról el lehet jutni az egyetemig?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet hogy a mentális betegségeimnek köszönhetően (depresszió, pánikbetegség,és sajnos szociális fóbiám is van és eléggé félek az emberektől ) csak esti tagozatos iskolába tudok menni( meg azért is mert nem igazán van lehetőség a környéken, konkrétan 2 iskola van). A betegségeimre gyógyszert szedek valamint pszichológushoz és pszihiáterhez is járok, viszont nem akarom feladni a céljaimat és szeretnék lediplomázni.Tudom hogy ez egyetem függő, hogy kit vesznek fel, mennyi pontszámmal meg stb.,de aggódom mert én úgy tudom hogy az esti tagozaton kevesebb a követelmény és a rendszer is más és nem tudom hogy ez mennyire befolyásolja a pontszámokat. Esetleg van itt valaki aki estin érettségizett de egyetemre jár?

Illetve esti tagozatról is tudok egyetemre menni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 22. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
Igen, tudsz. Pénz kérdése.. mert államilag támogatott nincs levelezőn, tehát csak fizetősbe tudsz gondolkodni.
2018. szept. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

csomó szak van levelezőn és estin is államilag finanszírozott, persze kisebb a választék mint nappalin



nem tudok róla hogy számítana hol érettségiztél, az eredmény számít, ha megvan a pont felvesznek, ha nincs, nem.

2018. szept. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2018. szept. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#1: miért ne lenne?

Én is levelező tanulok államin, és sok csoporttársam is!

Vannak egyetemek, amik egyáltalán nem indítanak levelező szakokat, vagy csak néhányat (pl. BME).

És vannak szakok, amik valóban csak nappalin vannak (pl. orvosi).

De rengeteg szak elérhető levelezőn is. Estiről, levelező ről is be lehet jutni. Én is levelezőn érettségiztem.

Persze nem mindegy a szak... Ahol magas a ponthatár, oda pluszban esetleg tanulni kell az emelt érettségire. Illetve van, ahol az emelt érettségi felvételi követelmény.

És az estin/levelezőn csak a középszint anyagát adják le.

2018. szept. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!