Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért énekelnek török dalt az...

Miért énekelnek török dalt az iskolában?

Figyelt kérdés
Kislányom 3-as művészeti alapiskolai tanuló, énekkaros, most fel fognak lépni, ahol ős és egy kisfiú együtt duettben énekelnek egy török dalt. Magyarországon ezt miért kell? Ennyire kell idomulni a politikához, Erdoganhoz Orbán Viktor miatt? Nem lehetett volna egy szép magyar dalt elénekelni? Most akkor rettegjünk a muzulmánoktól vagy nyaljuk a hátsójukat? Szépen énekli a kislányom, de teljesen ledöbbentem a művészeti vezető választásán...
2018. szept. 25. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert szabadság van és hálisten nem kötelező az Internacionálét vagy a Székely Himnuszt énekelni már.

Mi is énekeltünk spanyolul vagy franciául, vagy szláv nyelveken. Nincs vele semmi gond.

2018. szept. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ennek semmiféle politikai fenhagja nincs. A kérdező olyan dolgot lát az éneklés mögé ami nincs.

Mi még a gimiben is énekeltünk angolul, franciául, oroszul dalokat.

2018. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem mégis rettentően furcsa, hogy egy Kodály Zoltán Művészeti iskolában nem találnak egy magyar nyelvű dalt sem, amit elő lehetne adni, csak törököt....Nem csak nekem furcsa amúgy. Az egész suli ezen pörög most, fura lesz végighallgatni a török műsort Kodály és Bartók szellemében.
2018. szept. 25. 13:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez a kérdés a politikai provokáció kategóriába illene jobban.
2018. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem az a provokáció, hogy ilyenekre kényszerítik a gyerekeket. Ez dühítőbb, mint hogy feltettem egy kérdést azért, mert érthetetlen ez a dolog.
2018. szept. 25. 14:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak neked van ezzel gondod. Ha nem tetszik, ne jarasd oda a gyerekedet.

Korlátolt nőszemély...

2018. szept. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez csak egy dal... miért kell túlkomplikálni mindent? Ha már nem magyar akkor nem is lehet előadni?
2018. szept. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, te is bizonyítod milyen rossz hatása van az emberekre a gyűlöletkeltő kormánypropagandának. Ez csak egy dal, semmi köze a politikához. Nagyfokú tudatlanságról is árulkodik részedről, ugyanis Bartók járt Törökországban népdalgyűjtési körúton és kiderítette a magyar és a török népzene közötti kapcsolatot. Ennek emlékére múzeumot kapott Bartók Törökországban. Gyűlölködés helyett nem ártott volna utánanézni. Bartók szelleméről beszélsz de fogalmad sincs a munkásságáról.
2018. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennyi erovel ne hasznalj török eredetu szavakat, sot, semmilyen idegen eredetut, hiszen te ilyen komoly nagymagyar vagy :D. Sot, gondolom a gyerekednek nyelveket tanulnia is tilos termeszetesen. Bartok meg egyenesen hazaarulo hiszen eleg sok tajrol es neptol gyujtott dalokat. Ne legyünk mar nevetsegesek es ostobak. Vagy legalabb egyszerre csak az egyik. A hiradot meg kapcsold ki, mert bizonyos intelligenciaszint alatt sajnos tulzottan megzavarja az embereket. Mint peldaul most teged.
2018. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Fideszes. Mindent rosszul gondolsz rólam. Ha az lennék, örülnék a török dalnak te ostoba....
2018. szept. 28. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!