Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újabban mi ez a nagy misztéria...

Újabban mi ez a nagy misztéria az egyetemi gólyákkal?

Figyelt kérdés

Naponta háromszor ki van írva, hogy mi lesz, ha nem megy be órára.


Hetente kétszer, hogy orvosi igazolást kér, lesz -e baja belőle.


Honnan ered ez a szintű életképtelenség? Ennyire nehéz utánajárni a tárgykövetelményeknek?

Van minden tárgynak honlapja, van tárgyleírás, miért nem tudnak erről sokan?


Vagy olyan nehéz megérteni, hogy egyetemen nincsen már offő, meg a sok szájbarágós tanár?


2018. szept. 25. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Mielőtt nekiállsz okoskodni magyarázd már el, hogy mi az a misztéria.
2018. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A hisztéria és a mizéria keveréke. kb olyan mint az ártani nem használt.
2018. szept. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden évben ez van, majd belejönnek. Teljesen új helyzetben vannak, nem meglepő hogy még látszótalg butaságot kérdeznek. Attól még hogy neked ezek már alap dolgok másnak nehéz lehet.


Amúgy igen vannak egyetemek/tárgyak ahol nehéz utánajárni a követelménynek mert 4-5 különböző oldalon mindenféle alpontokba kell keresgetni. Az egyik infó valamelyik tanszék moodle oldalan van miután jópár mappába belekattintasz a második a kari honlapon van jópár mappa mélyen a harmadik meg évek óta nem aktuális a negyediket meg a neptunon kell keresni. Gólyaként azért elég ezeket összeszedni úgy hogy nem ismerik az egyetemen használt oldalakat. Plusz kitolás ha nincs egy segítőkész felsőbb éves aki ezeket elmagyarázná, mert azt se tudják még milyen ügyben kihez forduljanak.

2018. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

Nem csak a kérdező a tapasztalja, szerintem is a mai gólyák igénylik a "szájbarágást", ha fent van egy infó könnyen megtalálhatóan, és közérthetően, kb jogszabályi szintű pontossággal megfogalmazva az egyetem honlapján, akkor se jut el "hozzá" ez az infó, mert vagy nem tudja, hogy van weboldal, vagy nem tudja értelmezni a infót, vagy olyan életképtelen, hogy 5 különböző ember megerősítése kell, hogy elhiggye. Nem volt régen, mikor először gólya lettem 18 évesen, de az a 4-5 év óriási változást hozott, mi még természetesnek vettük, hogy elolvassuk a neten fen lévő infókat(akár a TJSZ-t, akár a TVSZ-t kellet kisilabizálni), vagy bemenjünk TO-ra, email-t írjunk a tanárnak stb.

Múlt szeptemberben kezdtem a másod diplomámat, és bent vagyok, az egyetememen a szakom gólyáinak a tavalyi, és az idei facebook csoportjában, és bár szívesen válaszolok a kérdésekre, de néha nem tudom, hogy a fejem fogjam, vagy mosolyogjak a kérdéseken. ( volt olyan, aki konkrétan arról kérdezett, hogy hogyan kell megfogalmaznia az emailt az oktatónak, értsd: bevezetés, tárgyalás, befejezés, mint valami fogalmazás példa)

2018. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4 Hát igen, pontosan erről beszélek. Régebben valahogy életre valóbbak voltunk, és nem kérdeztük meg ugyanazt a kérdést ötször. Mondjuk akkoriban még ez a honlap sem volt.


Egyszer el volt mondva, le volt írva hivatalosan és megértette mindenki. Most hiába van leírva, hiába van okostelefonja mindenkinek, egyszerűen használni nem tudják, sokszor még a google keresőt sem.


Pedig azt hinné az ember, akik a modern számítógépes világba belenőnek, jobban értik az informatika világát.

Sokáig én is ezt hittem.

De most már, amikor egyetemen első-másodévesek nem tudják kezelni az excel-táblázatot, nem tudnak egy normális word dokumentumot igényesen megszerkeszteni, már nem hiszek ebben.


Most már sajnos a google keresőt sem tudják használni. Nem is értem, miért akkor az okostelefon, ha még erre is képtelenek használni.

Kár megvenni, ha úgysem tudják hasznosan kihasználni. Ja persze a face meg az üzenőfal az biztosan baromi fontos...

2018. szept. 25. 22:08
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Miért ilyen divat itt folyton a fiatalabb generációkat szidni, egyszerűen nem értem...
2018. szept. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert csomó egyetemen eszméletlenül rossz az információ áramlás és sokszor még az illetékesek sem tudnak segíteni. Gyakori, amit az egyik válaszoló is írt, hogy minden egyes oldalnak minden zeg-zugát végig kell járni, mire megtalálsz egy információt. Legalábbi az én egyetememnél ez a helyzet... Abszolút nincsenek rendszerezve a különböző tartalmak, minden össze-vissza ömlesztve és van, amit megtalálsz készer is két különböző helyen, míg mást sehol sem. Teljesen logikátlan az egész. Sokszor nem is frissítik és 5-6 éves információkat lehet látni. A tanszékünk oldala kb. üres, mert “feltöltés alatt” áll, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy soha nem lesz feltöltve oda semmi, pedig állandóan hivatkoznak rá az oktatók. Magát a mintatervet sem egyszerű megtalálni, nemhogy még tárgyleírásokat (én pl. soha életemben nem találkoztam még ilyennel). Nyilván, ami normàlisan le van írva, az nem okoz problémát, de a többi, amit sokszor nem is találsz sehol, na az igen és ebben az esetben jönnek a “vinnyogó, életképtelen egyetemisták”.... Ha tényleg úgy lenne, ahogyan írod, hogy mindennek utána lehetne nézni és mindent el lehetne olvasni stb., akkor nem lennének ilyen problémák. Velem többször volt olyan is, hogy eligazítottak valakihez (az egyik intézet titkárságára), hogy majd ők segítenek nekem megoldani az adott problémát. Majd ott közölték velem, hogy ez nem az ő dolguk és elküldtek az egyik tanszékre, mondván, hogy ez az ő feladatuk és ott majd segítenek. Viszont onnan visszaküldtek oda, ahonnan mentem, mert az az ő dolguk lett volna.... Szóval futkározhatsz tanszékről tanszére, titkárságról titkárságra és majd talán sikerül eltalálni. Az oktatók nagy részétől semmit sem lehet kérdezni, mert már az óra elején kijelentik, hogy ők semmiről nem tudnak semmit és esetleg a felsőbb évesektől lehet kérdezni a tárggyal, vizsgákkal, szabályokkal stb. kapcsolatosan. A felsőbbéveseknek meg van 20x fontosabb dolguk is, mint a gólyákka foglalkozni illetve szerencsétlenek őknsem tudnak mindenkinek mindenben segíteni, tanácsot adni. Úgyhogy szerintem nem jók az elképzeléseid és nem értek egyet veled.
2018. szept. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7 Ezt abszolút nem értem. A neptunban minden tárgyhoz ott kell lenni az oktatónak és a tárgyfelelősnek.

Mivel a vizsgát és a zh-t ők állítják össze.

Annak meg nem szabadna nehézséget jelenteni, hogy megtaláljátok az e-mail címét, vagy azt hogy melyik tanszéken mikor van a fogadóórája és hol.


Úgyhogy ez egy nagy hülyeség, mert életemben nem hallottam olyat, hogy az oktató, aki összeállítja a zh-t, vizsgát, pont ő ne tudjon róla.

2018. szept. 26. 12:20
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Előbb ne használj olyan szavakat, melyek nem léteznek.
2018. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Sírok, hogy huszonévesen már nyomatjátok ezt a bezzeg az én időmben dumát. :D :D mi lesz veletek 50+ évesen?


Ne aggódjatok amúgy, akik nálatok 5-10 évvel idősebbek, azok benneteket ugyanolyan életképtelennek és hülyének tartanak, mint ti a nálatok fiatalabbakat. :)

2018. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!