Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár-e mostanság valaki a...

Jár-e mostanság valaki a békásmegyeri Veres Péter gimnáziumba, és milyen? 8 osztályos.

Figyelt kérdés
Úgy hallottuk, igazgatóváltás is történt. Felvételire készülünk oda, érdemes-e. Mennyire vészes az ógörög, latin, stb. Van-e élet is, jó hangulat, vagy csak a gürizés?

2018. szept. 27. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem oda járok ugyan, de ismerőseimtől úgy hallom, hogy elég jó a hangulat meg a közösség, sok program van, ilyesmik. A tanári gárda nekem elég vegyesnek tűnik.


Személyes tapasztalat, hogy a felvételinél nem csak objektív szempontok alapján döntenek (értsd: van protekció, nem is kevés), de ha valóban igazgatóváltás volt, az esetleg változtathatott ezen.

2018. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
76%

Szia,


Az ógörög egyáltalán nem vészes, mondák, történetek stb...

5. osztályban klasszikus latin: Történelem.

6 osztályban már valóban latin nyelv oktatás van heti 3 órában. Erre már készülni kell, komolyan veszik, de mindenki simán teljesít.

Igazgatóváltás volt, ezzel kapcsolatban nyilatkozni nem tudok még.

A suliról annyit, hogy 5. és 6. osztályban délután négyig vannak az órák, egy általános iskolához képest többet kell tanulni. A táborok és a közösség jó, persze kivételek mindig vannak. :)

2018. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

A Veres Péter Gimnáziumban tényleg van ógörög, de bőven meg lehet tanulni, ráadásul az csak 5.osztályban van.

6.osztályban bejön a latin nyelv, ahol a ragozásokat tanulják meg a gyerekek. 6. év végén van egy matek és egy nyelv(angol/német) vizsga, de ezen nem lehet megbukni, ugyanis csak a neve vizsga, ez inkább egy téma záró.

7.-ben folytatódik a latin és bejön a kémia, fizika is, illetve itt már 6 tanítási óra után haza lehet menni.

2019. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Én nagyon ajánlom, mert nagyon jó a hangulat, minden nyáron megrendeznek különféle táborokat és csak az elején kell egy kicsit belerázódni a tanulásba és utána már minden menni fog.
2019. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#1-es hozzászólónak reagálnék, a protekció felvetésére. Bár régi a kérdés és én sem ma jártam az iskolába.

98-2006 között jártam oda, akkor még saját felvételije volt, engem szóbeli nélkül vettek fel az írásbeli pontok alapján (azt hiszem 7embert vettek így fel a cca. 60-ból), korábban senki nem járt oda a családból, nem volt tanár rokonom, ismerősöm, stb.

Feltehetőleg van protekció, de azt állítom, hogy akkoriban nettó butaként pénzzel befizetve nem juthatott be senki. Inkább olyanra lehet gondolni, hogy idősebb testvér már ott tanult, akkor esetleg a kevésbé jó, de nem buta(!) diákot is felvették. Esetleg tanárok gyermekeként volt kikövezett út a bejutáshoz, de akiket én ismertem a tanár-gyerekekből azok sem lógtak ki magatartásilag vagy tanulásban lefelé. Néhány embert át is vették az osztályomba, talán egy vagy két emberre mondhatom, hogy képességeit tekintve kilógott lefelé.

Nem kifejezetten szerettem odajárni, távolodva sem szépül az összkép, de egyáltalán nem a (valószínűleg) protekciósok miatt van ez.

2020. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
versenyistálló, nagyon keményen tanulós, van aki sirva jár.
2020. nov. 5. 17:25
 7/7 Springrift válasza:
Sok házi, dolgozat, tanulás, de megéri mert jó a közösség, nyaranta van kézműves tábor Boldogkőváralján, tiszai evezős tábor, néptánt tábor stb. 7-től kezdve kevesebb óra van, bár után megint több lesz, nekem most 10.ben több van mint tavaly, és elég nehezek is.
2022. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!