Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gyötrik a tanulókat...

Miért gyötrik a tanulókat érettségiig kézírással?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy ne tanítsák meg alsóban, de baromira elavult, hogy még gimnáziumban is kézzel kell írni, nem? Aztán kikerül a tanuló a középiskolából, és soha többé nem lesz szüksége kézzel írt dolgokra. Persze jól jön bevásárlásnál, meg 1-1 papír kitöltésénél, de sem az egyetemen nem fogadják el a kézírást, sem máshol nem használják már, ahol adminisztrálni kell. Nincs igazam?
2018. szept. 30. 19:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nincs , pl egyetemen a zh-kat kézzel kell írni.
2018. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen is kézzel írod a zk-k 90%-át.
2018. szept. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egy csomó tanár ezt is azzal kerüli ki, hogy inkább tesztet írat. Szakdolgozatot, doktorit még sehol nem láttam, hogy kézzel írva elfogadnának
2018. szept. 30. 19:34
 4/18 A kérdező kommentje:
És azt értem elavult alatt, hogy milyen nehéz vele dolgozni. Nem lehet belejavítani, ha eszembejut még egy gondolat, akkor nem tudom beilleszteni, később csak fénymásolva lehet sokszorosítani, nem lehet keresni benne, nem lehet formázni. Persze szép korszak volt, de a palatáblákat is elhagytuk, a mártogatós tollakat is, lassan lehet megint lépni kellene. :D
2018. szept. 30. 19:36
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
semmi baj nincs az írással. s amíg szakdogáig eljutsz zh-kat írsz ezerrel kézzel.
2018. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
sokkal jobban megragad ha kezzel jegyzetelsz mintha bepotyogod
2018. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én meg hálát adok az égnek, hogy a gépelemek beadandómat megírhatom kézzel, és nem kell a képletszerkesztővel szenvednem! :D
2018. szept. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Akkor jóó, ha másnak nincs ezzel gondja.

Én úgy csináltam végig az egyetemet, hogy nem volt írásbeli vizsgánk. Bár kevesen voltunk, lehet ezért inkább minden tanár szóbeliztetett.

Köszönöm a válaszokat :)) akkor marad egyelőre a papír is. :D

2018. szept. 30. 19:57
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Remélem az a kor soha nem jön el, amikor írni felesleges lesz.
2018. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
#8: azért megnézném, mérnöki szakon hogy nézne ki egy analízis, mechanika, hőtan, vagy áramlásának vizsga, aminek egyáltalán nem lenne írásbeli része! ;D
2018. szept. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!