Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemről kiiratkozás?...

Egyetemről kiiratkozás? Kreditbüntetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeptemberben kezdtem az egyetemet, de pont egy olyan fázisban vagyok, hogy rengeteget kell vizsgálatokra járnom. A hétfői előadásokra például egyáltalán nem tudok bejárni, de gyakorlatból is van már hiányzásom.


Őszintén szólva a szak sem nyerte el a tetszésemet, bár nem jártam annyit, hogy ezt 100%-ra ki tudjam jelenteni.


Jelenleg még intézik a diákot és a szociális ösztöndíjat várom, hátha kapok. Megtehetem, hogy jogviszonyom van még egy fél évig/pár hónapig, de nem járok be többet és le sem vizsgázok? Vagy mondjuk vizsgák előtt kiiratkozom pár héttel a szemeszter vége előtt. Fogok kapni valami pénzbüntetést, ha egy tárgyat sem teljesítek (vagy nem eleget) és úgy iratkozom ki?


Pont az egyetem városában járok a vizsgálatokra is és dolgozom egy keveset, így jól jön a koli, félévkor meg elmennék ugye és leadnám újra a jelentkezésem egy másik szakra.


Akik szakot váltottak: neketk könnyen ment? Megbántátok? Maceráns a kiiratkozási folyamat?



2018. okt. 1. 18:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemfüggő, nem mindenhol van kreditbüntetés. Nálunk ha valaki a szemeszter vége előtt akarna kiiratkozni minden nem teljesített tárgy miatt fizetni kell előbb. Macerás olyan szempontból ha szemeszter alatt iratkozol ki, hogy előbb meg kell tagadni minden tárgyból az aláírást, ha van bünti ki kell írniuk és be kell fizetni. Jobban jársz ha a vizsgaidőszak után/reghéten iratkozol ki. Ha úgyse jársz be órára se vizsgázni igazából nem számít hogy a szorgalmi időszak alatt vagy a vizsgaidőszak végén iratkozol ki, de a második esetben sokkal gyorsabban megym
2018. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Fenti, köszönöm a választ, engem is felettébb érdekel a dolog, mert pontosan a kérdezővel azonos helyzetben vagyok.

Szóval félév után nincs anyagi károm az ügyből, ez biztos?

2018. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha van kreditbüntetés akkor azt ki kell fizetni független attól hogy a szorgalmi időszakban iratkzol ki vagy a vizsgaidőszak végén. Az első néhány hétben lehet kiiratkozni mindenféle következmény nélkül, amikor még a TO teljesen véglegesít, lejár a tandíjfizetés stb, de ez is kb max a 4. hét, de van ahol még korábban lejár. Azért írtam a vizsgaidőszak végét mert eddigre a tanárok maguktól beírják az aláírást megtagadást, a TO automatikusan kiírja a kreditbüntit ha van és nem kell pluszban neked intézni ezt a szorgalmi időszakban. Illetve a kérdező írta hogy kolis, így januárig maradhat míg a kiiratkozáskor a kolit is el kell hagynia és igazolnia kell hogy nincs feléjük tartozása. Plusz van ahol ki kell fizetni a szemeszterből fennmaradó hónapokat is, még ha más meg is kapja a helyed mert szerződés szerint te addig ott laksz (ez kolitól függ).
2018. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Úristen! Azt mondod, vagy most lépek, vagy fizethetek? OK, fizetek én, de nagyságrendileg mennyit?? Ez fontos, most nagyon rámijesztettél!!!

Amúgy én is kolis vagyok.

4. hét most van, most kéne lépnem? Csakhogy még nem találtam melót és addig nem tudok a koliból kiköltözni, mivel albira csak melósként lesz majd pénzem. Nagyon elszámítottam magam? Nagyon sok az a büntetéspénz? Ha végre behívnak melózni, kifizethető lesz minimálbérből? Én azt hittem, az első szemeszterig nem kell fizetnem!

Mit kéne tennem? Bármelyik nap hívhat egy HR-es, feltegyek erre szerinted mindent, csak azért, hogy még a 4. héten kint legyek a vízből? Vagy ha kisebb a bünti, akkor inkább megvárhatom a szemeszter végét, ez volt ugyanis az eredeti terv!

2018. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt írom hogy egyetem és koli függő. Győrben pl nincs kreditbünti, Pannonon 2 ezer/tárgy, talán a BMEn van 1000 Ft/kredit (nem 100 hogy a BME, vmelyik pesti egyetem). A 4 hétre is azt írtam hogy többnyire ez a max, van ahol csak az első héten lehet otthagyni úgy hogy nem kell a felvett krediteket kifizetni. De ha úgyse jársz be órára elmehetsz addig diákmunkára, ha van is kreditbünti egy hónap alatt simán össze lehet szedni az árát. A legtöbb egyetemnek több kolija van, minden kolinak megvannak a saját szabályai, gondolom mielőtt beköltöztél valamilyen szerződést alá kellett írnod. Ezt így teljesen látatlanban nem tudom, hogy nálatok is ki kell-e fizetni a fennmaradó honapokat vagy ha találnak a helyedre hallgatót akkor megúszod. Azért szokták sok helyen kifizettetni mert aztán lehet mégse tudnak mást rakni a helyedre és akkor a kolinak ez X-szer 15-20 ezer ft.
2018. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
"Én azt hittem, az első szemeszterig nem kell fizetnem!" - Tandíjra van ilyen ha államin vagy, hogy az első szemesztert nem kell visszafizetned ha időben kiiratkozol. A kreditbüntetés ettől teljesen független vagy ha önköltségese vagy akkor szoktak neptun üzit küldeni hogy meddig kell befizetned a tandíjat. Ha nem fizeted ki a tandíjat akkor passzívra tesznek, ilyenkor leiratnak az összes tárgyadról vagyos nincs kreditbünti de mivel nem nyilatkoztál hogy passzívon vagy ezért is számíthatnak fel pénzt (azt passzolom ez a kolit hogy érinti, meg ha államin vagy akkor ez nem opció).
2018. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy eddig azt se tudtam, hogy létezik ilyen, hogy kreditbünti, azért kérdeztem ilyen inkompetens módon, mert az is vagyok és halálra ijedtem!

Viszont most megnyugodtam a nagyságrendet illetően, ennyit ki fogok bírni. Szóval köszi, egy szívinfarktustól mentettetek meg!

2018. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy természetesen nem diákmunkát keresek. Hosszútávra tervezek, csak kissé elszámítottam magam. De ezek szerint semmi sincs veszve az anyagi károkat illetően.
2018. okt. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
nem mindenol van kredtbüntetés, van ahol semmi nincs ha otthagyod 1 félév után.
2018. okt. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én is köszönöm a válaszokat, ez esetben lehet csak megpróbálok összeszedni minél több kreditet, abba még nem halok bele :). Nálunk 1500/kredit talán, de ez nem biztos. De elég nagy hülyeségnek tartom, mert lássuk be, bárkinek bármi közbejöhet és azért az a 20k most felesleges pénzkidobás a nem teljesített tárgyakért...


Nekem a diák lesz mondjuk necces, mert én csak diákmunkázni tudnék és az októberi, amit most kapunk talán márciusig jó/addig lehet kapni ilyen helyettesítő papírt rá...


Szóval áprilistól szeptemberig nem tudom, mi "hasznosat" csináljak...

2018. okt. 1. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!