Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tovább tanulnék magyar szakon,...

Tovább tanulnék magyar szakon, vagy anglisztikán, iskolaajánlásokat kérnék, timelyikre voksoltok? Hova érdemes beadni a jeentkezésem?

Figyelt kérdés
Jövő évben tenném, mert úgy érzem, hogy 25 évesen még nem lesz késő tanulni. Hely nem probléma, mindenképp nappali tagozatra mennék, és költözési hajlandóságom is van. Három helyig ingyenes a felvételieljárás, de én rászánnék még pár ezer forintot, hátha a negyedik vagy ötödik lehetőség jön be, ki tudja. Nagyon szépen köszönöm előreis a segítségeteket, fleg olyanoktól várnám,akik eleve ott tanulnak. Nekem számít a képzési minőség.

2018. okt. 2. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Ha dolgozni szeretnél a diplomával, akkor az isztikákat nem javaslom, (saját bőrömön tapasztaltam).

A két legnevesebb egyetem szerintem az SZTE-BTK és az ELTE-BTK, bár a bölcsészkarral én personally nem vagyok kibékülve. :(

2018. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az én szívem is a magyar felé húz, kiskorom óta írok mindenféle történeteket, és van rá igény, ahogy észrevettem, és tök jó érzés, amikor örülnek az ajándék történetnek :)
2018. okt. 2. 13:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha dolgozni szeretnél a diplomával, akkor az isztikákat nem javaslom"


Én romanisztika - olasz szakon végeztem, és igen jól megéltem belőle Magyarországon. Tanítottam, fordítottam, tolmácsoltam.

2018. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos most már nem lehet tanárnak tanulni isztikán :( #1 vagyok
2018. okt. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ELTE, Pázmány, DE. Én csak erről a 3-ról tudok véleményt mondani, mert ezekről hallottam jót.


Ha nyelvekkel akarsz mindenképp foglalkozni, az ELTE-t ajánlom mindenképp, mert itt a legtöbb a lehetőség. Illetve azt is javaslom, hogy ha anglisztika is lesz a főszakod, vegyél fel minornak egy itthon ritkább nyelvet (koreai, kínai, arab...), úgy nagyobb eséllyel fogsz indulni a munkaerőpiacon (ha nem itthon, akkor külföldön). Sok minor szintén 3 éves, mint a főszak, úgyhogy már a kezdés évében legyél tisztában ezzel és nézz szét a lehetőségek közt, hogy emiatt ne húzódjon el egy évvel a diplomád.

2018. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megy nektek a zöld kéz mindenképpen. nem szeretnék tanár lenni, nem érzek rá elhivatottságot, de a nylvek érdekelnek. És nem kell előképzettég a ritkább nyelvekhez? A japán vagy a kínai engem is érdekelne.
2018. okt. 2. 22:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyem ritka nyelveknél nem kérnek előzetes tudást:) de egyébként az Elte BTK honlapján megnézhezed az összes minort. Némely rövidebb (4 féléves) minornál van 1-2 tantárgyi előfeltétel, azok teljesítése nélkül nem veheted fel az adott minort. Ezért jó már 1.-ben tisztában lenni az ilyen dolgokkal is.
2018. okt. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) A végén még főszak lesz keleti nyelvből ^^ A japán nyelvre alaposan ráhajtok, akkor biztos nem lesz gond :) A nyelvtudást mindig értékelni szokták a leendő munkahelyek.
2018. okt. 2. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!