Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdv! A Debreceni egyetem...

Üdv! A Debreceni egyetem ETK-n a mentőtiszti képzest biosz érettsegi nélkül érdemes e megprobalni vagy a késöbbi tanulmanyhoz elengedhetetlen? Ugyanis a pontszámítasnál nem kötelező valasztani.

Figyelt kérdés
Tovabbá ha van jelenleg is a szakiranyon tanulo esetleg ott vegzett olvaso, rovid szemelyes tapasztalatot megosztana velem?

2018. okt. 8. 23:35
 1/4 anonim válasza:

Szia. Nem feltétlenül hátrány, ugyanis a biosz érettséginek csak kb az 1/3-a az embertan. Hátrányból indulsz ugyan, de ha előveszed a középiskolai tankönyveidet, és csak az embertant áttanulmányozod, akkor máris ott vagy, mint a többiek. De nekem emelt szintű biosz érettségim van, és olyan sok előnyt sem jelent. Igazából ott az alapoktól megtanít mindenre az élettan, kórélettan, anatómia, és még néhány első, és másodéves tantárgy. A biosz érettségi max annyi előnyt jelent, hogy mivel sokmindent tudni fogsz, nem kell annyit tanulni első, és másodévben. De a hangsúly az ANNYI-n van, ugyanis egy adott témakörnek kb a 20-30%-át tudod, mert az egyetem sokkal részletesebb mint a középsuli. De ezek csak az én tapasztalataim, remélem segítettem :) ha még van kérdésed írj nyugodtan priviben :)

Üdv: egy mentőápoló, és mentőtiszt hallgató

2018. okt. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Írtam egy pm-et.
2018. okt. 16. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is mentotiszt hallgató vagyok, szintén érettségiztem bioszbol (kozepszinten). Véleményem szerint semmi pluszt nem tesz hozzá. Na jó, max annyit, hogy a sejtbioszos rész (sejtalkotok, szerves kémia) eléggé hasznos tud lenni. Igazából maga az érettségi majdnem felesleges, merthogy a novenytan/alattan resz valóban kiteszi a kétharmadát az érettségin. Érettségizni felesleges, viszont a középiskolai embertant megtanulni elengedhetetlen. De hidd el, első évben rogyasig tanulni kell majd mindent. Sok kitartást a jövőre! :)
2018. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek a bioszérettségivel. Idén emelteztem, össz-vissz 1 szemes feladattal szúrták ki a szemünket (az embertanos esszén felül), a többi növénytan, ökológia, álattam nem nagyon volt, inkább egysejtűek, meg mondjuk 1 biokémiás rész.

Nem is értem, miért teszik kötelezővé orvosira az emelt bioszt ilyen formában, inkább a kémiát kellene kötelezővé tenni, arra szerintem nagyobb szükség van. És ezt minden egészségügyi szakra is értem.

2019. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!