Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogom van hiányozni az iskolából?

Jogom van hiányozni az iskolából?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom ezt, hogy amikor már tényleg nagyon fáradt és kimerült vagyok, előző nap 6-kor érek haza másnap 5-kor kelek, akkor joga van e hiányoznia egy diáknak azért mert túlterhelt és fáradt? Furán van megfogalmazva, tudom, de amikor hiányzok sokszor nem érzem helyesnek pedig kéthavonta egy-egy napról van szó. Ezek nélkül már nem bírnám, de anyám folyton beolvas, meg hogy iskolakerülő vagyok és emiatt rosszul érzem magam, de ő nem is sejti mennyire le vannak terhelve az iskolások.

2018. okt. 9. 05:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%

Nincs...

Én is le voltam, mégsem lógtam. Igaza van anyádnak

2018. okt. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%

"kéthavonta egy-egy napról van szó"

Szegénykém! - annyira leterhel vagy és fárasztó az iskola, hogy KÉTHAVONTA kell egy nap, hogy kipihenjed magad!

.

Nem írod, hányadikos vagy, mert ha az elemit elvégezted, jogod van kimaradni is az iskolából.

Felvilágosítalak, hogy hülyének lemmi alkotmányos jog, ha így teszel, csak állampolgári jogod gyakorlod.

2018. okt. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

Hetente kapsz két napot, hamarosan őszi szünet.

Dolgozok, egyetemre járok mellette. Vasárnap háztartás...

Én félévente egyetlen szabad nappal beérném. :D

2018. okt. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%

Jajj te kis megfáradt üngyürübüngyürü!

Ha 4kor kelnėl mert menni kellene melóznod a suli mellett (ės pluszba saját háztartást is vezetnėl) akkor mi lenne veled?

2018. okt. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos nincs jogod hiányozni az iskolából. Neked az a kötelességed, hogy iskolába járj. Persze van 3 nap amit a szülő igazolhat ezért ha sikerül megbeszélned a szüleiddel akkor lehet róla szó.
2018. okt. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Miért kelsz 5-kor? (?) Olyan messzire jársz iskolába (200 km-re), hogy nem elég 6-kor felkelni? Még ha 1 óra lenne is az utazás, akkor is elég lenne 6-kor felkelni, mert f7-re elkészülsz és f8-ra bent vagy... Vagy minden nap nulladik órád van?


A pihenésre a hétvége való. Az, hogy 6-kor érsz haza, az semmi. Akik sportolnak, azok este 8 után érnek haza még kisgyerekként is.

2018. okt. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 darkmemelord válasza:
66%
Ha nem vagy beteg akkor nincs jogod de kéthavonta egy nap bőven belefér. Elmész az orvoshoz mondod hogy szarul vagy (mert igaz is) és kiir egy napra. Rengetegen csinálják ezt nálunk is, nem vagy egyedi eset xd És amúgy vicces hogy az itt válaszolók 90 százaléka rohadtul nincs képben, hogy miért terhel le nagyon az iskola. Nem maga az iskola terhel le elsősorban hanem a folyamatos dolgozatok, megfelelési kényszer. Ez két hónap alatt még hetvégékkel együtt is ki tud nyírni ha valaki nem bírja. Amúgy meg személy szerint azt javaslom ha teheted menj el mindig és egy idő után megszokod, de mondom mégegyszer egyáltalán nem gáz kéthavonta egyszer hiányozni...
2018. okt. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Hat hiányozhtasz de ilyen indokkal nem tudod a sulinak megmagyarázni és igazolatlan lenne. Menj el a háziorvosodhoz igazolásért, mondd el neki, hogy túl vagy terhelve stb, biztos kifog írni pár napra ha nem kőszívü :)
2018. okt. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%

Ugyan már, hagyd ezt az áldozatkomplexust. Nem vagy túlterhelve. Én is tudom, hogy iskolásként a már visszagondolva apró gondjaink igenis fontosnak tűntek és néha, vizsgaidőszakok alatt én is leterhelve éreztem magam, de amit most írsz az baromság.

A suli az életre készít fel, munkahelyen se lesz jogod hiányozni mert fáradtnak érzed magad, pedig ott sokszor tényleg baromira az leszel.

2018. okt. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%
Menj el dolgozni. Akkor kezdetként lesz egy évre(12 hónap) 20 azaz húsz nap szabadságod. Na, azt oszd be..
2018. okt. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!