Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen kiegészítő irodalmat...

Milyen kiegészítő irodalmat ajánlanátok a sikeres emelt szintű történelem érettségi érdekében?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az egyes tételek jobb megértésének érdekében Ti milyen könyveket olvasatatok, amelynek segítségével az összefüggéseket jobban megértettétek, széleskörű tudást és jártasságot szereztetek az egyes témákban? Például a napóleoni háborúkhoz vagy az ipari forradalomhoz kapcsolódóan, vagy a Kádár korszakról milyen irodalmat olvastatok annak idején, amellyel azt a benyomást keltettétek a szóbeli érettségin, hogy tájékozottak vagytok, s nem csupán a tankönyveket magoltátok be?


Köszönöm előre is a válaszokat.



2018. okt. 10. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Itt sok mindent megtalálsz, ami érdekesség.

2018. okt. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nálam az emelt szóbelin (nem töri) még úgy volt, h 50 pont össz. amiből 1-1 témakör 5 pont kifejtés 20 tudásanyag. Az 5 pont a szubjektív amivel játszhatnak a tanárok a 20-at pedig kipipálják h kimondtad-e amit kell pl.: én mindkét témakörből megkaptam a max.-ot a tudásanyagra de csak 4-4 pontot a többire mert "nem fejtettem ki eléggé". Szóval szerintem inkább a lexikális tudásra menj rá és gyakorold/ finomítsd az előadás módodat, a széleskörű tudást meg jártasságot meg majd a munkatapasztalat fogja meghozni.

Am. itt egy link ami ugyan nem emelt szintre készít fel de vicces és segíthet egy-egy témakört memorizálni: https://www.youtube.com/channel/UC22ykWspI6yMHniyhbUovpw/vid..

Sok sikert!

2018. okt. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!