Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hány nyelvet kötelez...

Egyetemen hány nyelvet kötelező tanulni? Elég egy idegen nyelv ismerete, pontosabban amiből érettségizni fogok vagy másikra is szükség lesz? Illetve egyetemen lehetséges új idegen nyelvet tanulni? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a Budapesti Gazdasági Egyetemen fogok tovább tanulni, nemzetközi gazdálkodás szakon, HA felvesznek.

2018. okt. 11. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nemzetközi szakon 2 nyelvvizsga szükséges a diplomahoz, természetesen az egyetemen több fele nyelv tanulasara is biztositanak lehetőséget, de szerintem az csak segítség csak az iskolaban nem lehet nyelvet megtanulni
2018. okt. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kötelező egyetemen a nyelvtanulás (kivéve persze ha nem része a szaknak). A diplomához kötelező a nyelvvizsga, többnyire egy, vagy ahogy az előző mondja, kettő, de azt bárhol és bármikor megszerezheted. A normál nyelvi érettségi nem elég. Általában nem szokták a nyelvvizsga nyelvét megkötni, ezért lehet az, amit általános iskolában is tanultál. Néhány egyetemen (amiről én tudok) elég gyatra a nyelvoktatás. Van ugyan sokféle nyelvi tárgy, de nem ad mély tudást, az oktatók nem túlozzák el, 0-ról kezdve nem nagyon tudnak felkészíteni egy nyelvvizsgára. Persze lehet máshol máshogy megy, kérdezősködj körbe. De ha tartós nyelvismeretet szeretnél, azt úgy is érdemes magántanárnál/külföldi gyakorlatból szerezni.
2018. okt. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-t kell megnézni. Ott van leírva a jelentkezés feltétele. Bár ha még azt sem tudtad elolvasni, nem tudom mi lesz veled a későbbiekben...
2018. okt. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!