Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi felkészítők hogy...

Érettségi felkészítők hogy működnek?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy a tananyagot tanítják, vagy konkrétan az érettségire készítenek, azzal a feltételezéssel, hogy az "alapok" megvannak, csak be kell őket gyakorolni?

És szerintetek melyik a jó? Kémia és biosz.



2018. okt. 12. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

A felkészítést szervező oktatási intézményt kell keresni.

Másrészt az önálló tanulás elhanyagolhatatlan. De ha te ennyire életképtelen vagy, akkor neked még érettségid sem lesz...

2018. okt. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Átismételnek mindent, persze jó ha van fogalmad már a dolgokról, akkor lehet jobban összeáll. Ismétlés után pedig rögtön feladatok is vannak.
2018. okt. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha az alapok hiánya miatt aggódsz akkor magántanárhoz fordulj. Nyilván az ilyen felkészítők csoportokkal működnek, tehát azért nem lehet teljesen eltérő tudással rendelkező embereket tanítaniuk. A magántanár a legtisztább, ahol egyedül vagy.
2018. okt. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi 3. válaszoló!!! Az első válaszoló 0%-ja meg magáért beszél. No komment.
2018. okt. 13. 15:57
 5/8 A kérdező kommentje:

Az azért már mindennek a teteje, hogy 5 sor alapján, ismeretlenben lehülyézel és elkezdel sértegetni!


Csak az nem érti a kettő közt a különbséget, aki ennyire egysíkú. Az érettségire felkészítés alatt azt értettem, hogy kiosztják az előző évek írásbelieit, hogy oldd meg 'azt jól van.

A tanananyag tanításán meg azt értem, hogy veszik a követelményeket és végigmegyünk mindenen és csak utána, ha végigmemtünk, oldjuk meg a feladatokat.

A kettő NEM ugyanaz!


Az, hogy a tanulás elhanyagolhatatlan... írtam valahol, hogy nem?!


Szomorú egy életed lehet, ha ennyi örömöd van mások sértegetésében.

2018. okt. 13. 16:36
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

"Az érettségire felkészítés alatt azt értettem, hogy kiosztják az előző évek írásbelieit, hogy oldd meg 'azt jól van."


Ezt semmiképp sem hívnám érettségi felkészítésnek. Magad is letöltheted a korábbi feladatsorokat, megoldhatod, és ellenőrizheted. Ehhez nem kell tanfolyam.

2018. okt. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Láttam olyan tanfolyam-toborzót, ahol ezt írták/ígérték. Ezért tettem fel a kérdést. Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 13. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Láttam olyan tanfolyam-toborzót, ahol ezt írták/ígérték. "


Akkor az olyan is. Főleg kémiából, ott kezdődik az egész, hogy külön-külön minden témakört át kell venni, a hozzá tartozó számításokkal együtt. Érettségi feladatsorokból ezt nem lehet megtanulni, mert a javítási útmutató az elmélet és a számítási háttér megértéséhez kevés.


Arról nem is beszélve, hogy a kémiai kísérletekre is szükséges a fölkészítés, merthogy szóbelin azokat is be kell mutatni.

2018. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!