Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen nagyképű parasztok...

Miért ilyen nagyképű parasztok a BME-sek?

Figyelt kérdés

Csak szeptember óta járok ide, de már nagyon elegem van abból, ami sokszor naponta zajlik itt: szidják, degradálják más egyetemek hallgatóit, legfőképpen a corvinusosokat. A Facebookon, média tartalmakban, előadáson mögöttem, szünetekben, az utcán sétálva is ezt kell hallgatnom. Néha már nagyon szívesen visszaszólnék nekik. Mire fel van ekkora arca az éppen csak bekerült gólyának, akiről általában annyira süt az értelem, hogy tuti soha nem lesz mérnök, és pár félév után kibukik a francba? Még ha alapja is van, szerintem annyi alapvető emberség kellene legyen mindenkiben, hogy nem degradálja az embertársait.

A villanykarról tudok bővebben nyilatkozni, de más karokon is hasonló lehet a helyzet. Ez azért is érdekes, mert a corvinuszos ismerőseim szerint ott nincs ekkora utálat a BME-sek felé.


2018. okt. 14. 08:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert a BME-re sokkal nehezebb bekerülni mint a Corvinus-ra.

Én másik karon vagyok, de nálunk még a tanártól is hallani ilyen poénokat, szóval semmi meglepő nincs benne, hogy hallgatók is átveszik ezt a hozzáállást

2018. okt. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Mi? :D Hogy lenne már nehezebb? Hol élsz te? Egyes gazdasági szakokra (ha nem mindre, nem vagyok eléggé tájékozott) államilag meghatározott minimumponthatár van, ami fölé is szokott menni a ponthatár. 460 pont körül is kellhet a Corvinusra, ellenben a BME-n 400 pont alattiak szoktak lenni a ponthatárok, szinte minden jött-mentet felvesznek. Aztán majd kiszórják. Mindez nem jelenti, hogy nehezebb a Corvinus, de semmiképpen sem könnyebb oda bekerülni.
2018. okt. 16. 20:58
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
öregem (11-es) te nagyon el vagy tévedve... A BME-re nem nehéz bekerülni. egyik karra sem.. bentmaradni a nehéz ;)
2018. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!