Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Ezt meg lehet csinálni?

1 évet végig tanulok az egyetemen, majd passziváltatom magamat a következő szeptembertől. Azért csinálnám, mert egy másik szakon szeretnék tanulni, amihez újra kéne érettségizem néhány tantárgyból, tehát arra készülnék a 2 passzív félév alatt.

Na most.. Ha passziváltatom magam, ugyan úgy van hallgatói jogviszonyom? Kaphatok orvosi ellátást? Nem kell mellette dolgoznom?

okt. 14. 10:44  Privát üzenet  

A válasz

Meg lehet csinálni, de a passzív félév alatt nincs hallgatói jogviszonyod. Azaz nincs érvényes diákigazolványod, nem kaphatsz semmilyen ösztöndíjat és kollégiumi elhelyezést sem.

Azt még meg kell nézned a szabályzatban, hogy egymás után két passzív félévet engedélyeznek -e.

Amúgy meg minek jelentkeztél oda, ami nem érdekel? Ez csak idő és energia pocsékolás!

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont okt. 14. 12:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tényleg nagyon nehéz a fogorvosi egyetem? Mert mindenki azt mondja hogy nagyon kimerítő. De azért végig lehet csinalni?
Mit tilos osztályfőnöki órán csinálni?
Olyat lehet csinálni, hogy teszek angolból egy nyelvvizsgát és mellé egy angol emeltet? (a plusz 50 pontért)
Egyetemre mentem, de bármikor abbahagyhatom ha úgy döntök? Ha nem akarom tovább csinálni
Csak én érzem azt, hogy be sem iratkoztam még az egyetemre, de már mindent tudnom kéne a rendszerről, mit hogy kéne csinálni, stb. és ezzel szemben fogalmam sincs semmiről?
Kell fizetnem ha 1 év után abbahagyom a 2 éves OKJ képzést? ingyenes nappalira jártam de felvettek fősulira és a kettőt nem tudom egyszerre csinálni

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!