Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha teszek egy emelt érettségit...

Ha teszek egy emelt érettségit, és azzal pontügyileg rosszabbul jövök ki, mint a középpel, akkor ugye a középet számolják majd bele a pontjaimba?

Figyelt kérdés
Tavasszal csináltam előrehozottan angol érettségit közép szinten, ami elég jól sikerült (96%). Most ősszel megyek majd emeltezni, de ahogy számolom, ennek is 90% körül kéne, vagy különben még kevesebb pontom is lenne, mint a középpel. Olyan szakra megyek, ahol csak 1 emelt kell (ez a töri lesz). Jelentkeztem angolra, mert úgy gondoltam, nincs veszítenivalóm vele, és van egy C1-em is, de most, ahogy számolgatok, az emelt lehúzná annyira az összes érettségi átlagából származó pontot, valamint a választott két tantárgy százalékai is kevesebbek lennének ugye. Na mivel van egy C1-em, így többletpontba azért alapból kapnám a 40-et, itt tehát csak 10 lenne a különbség az emelt javára. Kérdezem tehát, ha most az emeltem 90% alatt sikerül, és pontügyileg jobban jönnék ki a középpel, akkor ugye azt fogják beszámítani?

2018. okt. 14. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig a jobbat számítják be.
2018. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, akkor a jobbat számítják be. Én is pontosan ugyanilyen helyzetben voltam tavaly. Előrehozott angolom középszinten 97% lett, és volt mellette felsőfokúm. Utánakérdeztem, és minden tanárom mondta, hogy nem vesztek vele semmit, és ha az írásbeli után úgy gondolom, akkor nem megyek el a szóbelire, és akkor se lesz semmi. Én akkor úgy számoltam, hogy minimum 92% kell lennie az emeltemnek, hogy jobban jöjjek ki a pontokkal. Ennek ellenére 90% lett, mindkettő eredményt feltöltöttem, és 3 ponttal többet számolt így a felvi, mintha csak külön-külön töltöttem volna fel (sokat szórakoztam ezzel :D). Szóval szerintem is érdemes mindenképpen megpróbálni, tényleg semmi vesztenivalód nincs. Egy felsőfokú után meg amúgy se kell rá külön nagyon sokat készülni. És ha majd meglesznek az eredmények, akkor a felvire feltöltve az eredményeidből kihozható legjobb pontszámot fogja kiadni.
2018. okt. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-t nem olvastad? Mert ott világosan le van írva, hogy a kedvezőbb számítási rendszer alapján állapítják meg a pontokat. Nincs ezen mit tovább ragozni.
2018. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :) Tehát magyarul, mindenem, amim van, feltöltök majd a felvire, és úgy számolja majd a legjobbat igaz? Tehát ha nagyon jól sikerülne ez az emelt, de mondjuk addig lenne egy OKTV helyezésem, amit ugye kitöltené azt a maradék 10 pontot, ha a közepet viszem, akkor is mindenhogy a lehető legjobban jövök ki?
2018. okt. 14. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!