Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Szegedi...

Mi a véleményetek a Szegedi Deák Ferenc Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Most vagyok 8.-os, idén fogom írni a központi felvételit. Még nem döntöttem el pontosan, hogy melyik iskolában szeretném folyatni a tanulmányaimat, de erősen gondolkodom a Deák Gimnázium angol-magyar kéttannyelvű, illetve spec. angol osztályán. Nektek milyen tapasztalataitok vannak az iskolával, illetve az adott tagozatokkal kapcsolatban? Milyen a légkör? Milyenek a tanárok? Nehéz bekerülni? (4-es, 5-ös tanuló vagyok, és nagyon jól megy az angol nyelv.) Jó alapot ad a felsőoktatásba való továbbtanuláshoz? Milyen erős a természettudományos képzés az iskolában? Illetve egyéb általános tudnivalókat, személyes tapasztalatokat is szívesen fogadok!

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2018. okt. 14. 19:10
 1/1 anonim válasza:
Szia. Én már a második éve járok a deákba, és eddig főként pozitív élményeim vannak az iskolával kapcsolatba. Én média tagozaton vagyok, ez nem rossz de nekem kicsit kevés az anyag amit médiából tanítanak(szerintem). A légkör nagyok jó, jófejek és kedvesek az emberek, sok jó izgalmas program van(amik más iskolába nem), főleg a kilencedikeseknek a gólyahéten, Tanévközben vannak koncertek, bár nem az én műfajom(szimfonikusok), meg érdekes előadások. Az én jegyeim 3 és 5 között voltak amikor felvételiztem, a központi meg kb 65 pontos lett, de szerintem ez attól függ,hogy az adott évfolyamon milyenek a diákok és milyen a központi. Az iskola igyekszik minél több területen felkészíteni az embert amit én feleslegesnek érzek, de továbbtanulásnál jól jöhet. A tanárok...a szaktárgyi tudása mindegyiknek megvan, de vannak akik eléggé szigorúak meg sokat követelnek. A természettudományos képzés is tanár függő, nyilván a természettudományosoknak több(tanterv szerint is), de tapasztalataim szerint van amelyik tanár nem erőlteti, ha nem érdekel, de van amelyik meg bevasal mindent. Remélem segítségedre lehettem, ha van még kérdésed nyugodtan írj.
2018. okt. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!