Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés
Lynxie nevű felhasználó kérdése:

Mi a véleményetek a Szegedi Deák Ferenc Gimnáziumról?

Sziasztok! :)

Most vagyok 8.-os, idén fogom írni a központi felvételit. Még nem döntöttem el pontosan, hogy melyik iskolában szeretném folyatni a tanulmányaimat, de erősen gondolkodom a Deák Gimnázium angol-magyar kéttannyelvű, illetve spec. angol osztályán. Nektek milyen tapasztalataitok vannak az iskolával, illetve az adott tagozatokkal kapcsolatban? Milyen a légkör? Milyenek a tanárok? Nehéz bekerülni? (4-es, 5-ös tanuló vagyok, és nagyon jól megy az angol nyelv.) Jó alapot ad a felsőoktatásba való továbbtanuláshoz? Milyen erős a természettudományos képzés az iskolában? Illetve egyéb általános tudnivalókat, személyes tapasztalatokat is szívesen fogadok!

A válaszokat előre is köszönöm! :)

2018. okt. 14. 19:10  Privát üzenet  

A válasz
Szia. Én már a második éve járok a deákba, és eddig főként pozitív élményeim vannak az iskolával kapcsolatba. Én média tagozaton vagyok, ez nem rossz de nekem kicsit kevés az anyag amit médiából tanítanak(szerintem). A légkör nagyok jó, jófejek és kedvesek az emberek, sok jó izgalmas program van(amik más iskolába nem), főleg a kilencedikeseknek a gólyahéten, Tanévközben vannak koncertek, bár nem az én műfajom(szimfonikusok), meg érdekes előadások. Az én jegyeim 3 és 5 között voltak amikor felvételiztem, a központi meg kb 65 pontos lett, de szerintem ez attól függ,hogy az adott évfolyamon milyenek a diákok és milyen a központi. Az iskola igyekszik minél több területen felkészíteni az embert amit én feleslegesnek érzek, de továbbtanulásnál jól jöhet. A tanárok...a szaktárgyi tudása mindegyiknek megvan, de vannak akik eléggé szigorúak meg sokat követelnek. A természettudományos képzés is tanár függő, nyilván a természettudományosoknak több(tanterv szerint is), de tapasztalataim szerint van amelyik tanár nem erőlteti, ha nem érdekel, de van amelyik meg bevasal mindent. Remélem segítségedre lehettem, ha van még kérdésed nyugodtan írj.

# 1/1Időpont 2018. okt. 16. 19:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Vélemények a Kispesti Deák Ferenc Gimnáziumról?
Mi a véleményetek a Csik Ferenc Gimnáziumról?
II. Rákóczi Ferenc gimnázium, Teleki Blanka Gimnáziumról és az Arany János Gimnáziumról vélemény?
Bp. -i Kölcsey Ferenc Gimnáziumról vélemények?
Valaki irna nekem részletes véleményt a Kölcsey Ferenc Gimnáziumról? (Tanárok, vannak-e csereévek, hangulat, tanulni valók mennyisége)
Mit tudtok a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumról?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!