Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Váci Madách Imre gimnázium...

Váci Madách Imre gimnázium vagy a Boronkay?

Figyelt kérdés
Inkább humán beállítottságú vagyok, és valamilyen nyelvi szakra szeretnék menni.Visszahúzódóbb félénkebb vagyok, hol fogadnak be jobban a közösségbe?Hol milyenek a tanárok? Milyen a közösség? Melyik let ajánlanátok?

2018. okt. 16. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

A Boronkay sokkal jobb iskola, viszonylag normális felszereltséggel. Viszont ennek következtében a bejutás is sokkal nehezebb, főleg ha nem érdekelnek a szakgimnáziumok (informatika, elektrotechnika, gépészet, vegyészet, környezetvédelem). Ha van annyi angol tudásod, hogy egyből teljesíteni tudnád az elég kemény angol szóbelit ami a gimnáziumhoz kell, és fel tudsz készülni a felvételire (matek 40 pont, magyar 40 pont ajánlott a gimnáziumi osztályhoz), akkor reális cél lehet számodra az angol kéttannyelvű gimnázium.


A tanárok többsége normális, van egy két kivétel, de az mindenhol van.


A közösségről csak annyit tudok mondani, hogy a diák programok nagyon jók és ha nem adsz rá okot akkor nem közösítenek ki.


A Boronkay-t ajánlom, én is ide járok és imádom, ne értsd félre a Madách sem egy rossz iskola, de még a Boronkay szakgimnáziumi osztályaiban is sokkal több lehetőség van, mint a Madáchban bármelyik szakon.

2018. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Boronkays voltam, tavaly fejeztem be a szak tanulását, azaz OKJ-t, szóval 5 évig jártam :)

rengeteg lehetőség van, és messze nem olyan nehéz iskola, mint amilyennek tűnik, bejutni nehezebb, mint teljesíteni bent

én nagyon ajánlom, több osztálytársunk az évek alatt a Madáchból jött át


a közösség jó, van pár gyökér, de mindenhol


a tanárok kifejezetten képzettek, segítenek haladni


sok diák centrikus dolog is van, sok sikert! :)


A felvételim jó lett, 42-40, fel is vettek könnyedén

2018. okt. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az angol szóbelit szerintem tudom teljesíteni (angol tagozatos vagyok az Árpádban, és nemsokára nyelvvizsgázok a félvételi után), a magyar is jó lesz, viszont a matektól nagyon félek h hogybfog sikerülni.
2018. okt. 20. 22:42
 4/11 A kérdező kommentje:
És én is a kéttanmyelvűn meg az angol haladó kezdő németen gondolkoztam
2018. okt. 20. 22:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekelnek a nyelvek akkor jelöld meg mindkét szakot. Talán a nyelvi előkészítőnek alacsonyabb a ponthatára, szóval nem is annyira nagy baj ha esetleg kicsit rosszabbul sikerül a felvételi.
2018. okt. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Azt ne felejtsd el, hogy a Boronkayban csak a sima gimi a gimnázium. Az összes többi szakközép. És nem igaz, hogy sokkal jobb lenne, tanulmányi átlagban és versenyeken való szereplésben sem. Max annyi, hogy a Boronkayban nagyobb hangsúlyt fektetnek a versenyzésre és hajtanak ezerrel, míg a Madáchban inkább a tanulás maga a lényeg.
2018. okt. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

És mi a baj a szakgimnáziumi osztályokkal?


A környezetvédelem/vegyészet ezerszer többet ér, mint a Madáchban a biológia-kémia.


Az elektronika/gépészet/informatika sokkal jobb, mint a Madáchban a matek-infó.

2018. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem mondtam, hogy jobb vagy rosszabb. Ellenben csak akkor tudsz szakgimnáziumba menni, ha egészen pontosan tudod, hogy mivel szeretnél foglalkozni, mert onnantól kezdve nem tudsz mást csinálni. Vagy tényleg azt akarod és rögtön elhelyezkedsz, vagy végigcsinálod ugyan, de aztán ráébredsz, hogy nem ezt kellett volna. Gimnáziumban fel tudsz venni fakultációkat, ha meggondoltad magad.

De ha nem is váltasz irányt, csak egy bizonyos irányon belül is sokkal szélesebbek a lehetőségeid gimnáziumban. Tegyük fel, érdekel a biológia. Ha környezetvédelemre mész a szakgimnáziumban, akkor arra fogsz fókuszálni szinte kizárólag és pl az embertant teljesen kihagyod. Ha tényleg a környezetvédelem a célod, akkor nagyon szuper, de ha rájössz, hogy pl orvos akarnál lenni, akkor cseszheted. Ha fel is vesznek orvostudományi egyetemre, akkor lemaradásban leszel. Ha bio-kémre mész a gimiben, akkor nem kell eldöntened 14 évesen, hogy mégis mit akarsz kezdeni egész hátralevő életedben. Márpedig nagyon sokan nem tudják még ezt 14 évesen. Egy emelt biológia és kémia érettségivel rengeteg irányba indulhatsz el, ellenben muszáj továbbmenned egyetemre és nem tudsz rögtön elhelyezkedni.

Szóval egy erős szakma nagyon hasznos, ha már nyolcadikban biztos vagy benne, hogy mivel szeretnél foglalkozni. Ha meg nem, akkor jobban jársz a gimnáziummal, mert van még időd dönteni és ha meggondoltad magad, akár irodalmár is lehetsz biosz szakon, mert van rá lehetőség. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai és egy szóval sem mondtam, hogy egyik jobb, mint a másik. Csak felhívtam a kérdező figyelmét a különbségre, amit nagyon nem szabad elhanyagolni.

2018. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
75%
Attól még, hogy környezetvédelem, a biosz az biosz és ugyanúgy mennek emelt bioszra és emelt kémiára is érettségizni, aztán meg lehet menni orvosira, ha majd azt szertenéd. Az emberek a Boronkay-ban meg vannak válogatva, míg a Madáchban már nem túl számottevően. Gimnázium is erősebb a Boronkayban.
2020. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as válaszoló, látszik, hogy egy percet nem jártál a Boronkayban pl környvédre. A Boronkayban a K osztályok (környvéd-vegyész) nagyon erősek, színvonalas biosz és kémia oktatással, országos szintű versenyeredményekkel, 11. és 12.-ben, ha szeretnél, fakt keretein belül is van pluszban lehetőség biosz és kémia tanulásra és igen sokan mennek ilyen osztályból orvosira. Kémiából külön kiemelném, hogy a vegyészeknek heti 3 labor óra is van, így az elmélet mellett ez is segít az anyag elsajátításában. Biológiából már 9. osztály óta emelt anyag oktatása folyik, kémiából szintúgy. Nem értem, miből gondolsz ilyet, hogy azért mert pl környvéd szak, ott a bioszból ki van hagyva az embertan és csak a környezetvédelmi dolgokat tanulják. Nagyon nem így van. Én ugyan a Madáchba nem jártam soha, de hallottam egy-két dolgot a biosz-kémia tagozatról, és meg sem közelíti az itteni szintet, nem egyszer hallottam azon panaszkodni néhány Madáchost, hogy nem értik a kémiát meg pl 11.-ben még alig csináltak kémiai számolást… Ez szerintem nem normális dolog, főleg nem biosz-kémia tagozaton. Egyébként én a Boronkayba jártam vegyész szakra.
2022. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!