Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben nem veszik...

Ebben az esetben nem veszik figyelemben ennek az érettséginek az eredményét?

Figyelt kérdés

Májusban előrehozottat csináltam angolból, most pedig szintemelőztem. Ebben az esetben a felvételinél az emeltet számítják be, a közép pedig "elveszik"? Vagy esetleg azt, amelyik előnyösebb? (Ehhez hozzá tartozik az is, hogy két emelt kell a felvételihez, ahova jelentkezni szeretnék, és az angol nincs köztük, viszont ugye azzal a kettővel már megvan a maximális 100 pont, ami pluszba adható)

Elnézést, ha bugyuta kérdés.



2018. okt. 18. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Ha két angol érettségid van, akkor az előnyösebbet számítják. Nekünk így mondták.


De amúgy a rosszabb eleve nem kerül érvénytelenség alá?

Mert én el tudnám képzelni amúgy.

2018. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy hallottam, hogy az előnyösebbet számítják. Rákérdeztem a tanáromnál, de sajnos ő sem tudta biztosra.
2018. okt. 18. 17:10
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem kell a felvételihez (a tárgy),

akkor nem számít bele az eredménybe

2018. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Vagyis az eredménye nem számít

bele

2018. okt. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De attól összességèben a pontszámokba beleszámít, hiszen nyelvből mindenképp érettségizni kell. Szóval vagy az emeltet, vagy a közepet be kell számítaniuk.
2018. okt. 18. 19:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Az átlagba mindenképpen beleveszik valamelyiket. Azt mindig 5 tárgy százalékpontjának átlagából számítják. Melyik szak amúgy?
2018. okt. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Felvételnél fel kell tölteni mindkettő papírjait és mindig azt veszik figyelembe, amelyikkel több pont jön ki a számításokból.
2018. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

2 érettségid lesz ugyanabból a tárgyból, csak különböző szinten. Ilyenkor neked kell nyilatkozni, hogy melyiket akarod az érettségi bizonyítványodba kérni. A másikat tanúsítványként fogod megkapni.

Mivel neked a felvételinél az angol nem felvételei tárgyad, ezért csak a tanulmányi pontjaidba számít bele. Ezt viszont érettségi bizonyítványodban szereplő (!) eredményeidből számolják. A tanúsítványos ide nem számít semmit. Hiába jobb esetleg az eredménye, hiába emelt, hiába akármi.

Tehát neked az az érdeked a felvételeit figyelembe véve, hogy a bizonyítványodba az kerüljön, amelyiknek pusztán számszerűleg nagyobb a százaléka. Pl 95 középszintű, 90 emelt szintű, akkor a középszintű kerüljön a bizibe, mert a tanulmányi pontjaidat akkor a 95-össel számolják.


Ha esetleg később mennél másik szakra, ahol az angol felvételi tárgy lesz, akkor tanúsítványként az teljesen jó lesz oda is, és akkor majd még is nézik, hogy esetleg melyik érettségivel járnál jobban.

2018. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most már értem, köszönöm szépen! :)
2018. okt. 19. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!