Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki pszichológiára ment...

Aki pszichológiára ment továbbtanulni ÉS államilag támogatotton van, nektek hogy lett meg az a magas ponthatár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Másodszorra futok neki a pszichológiának. Tavaly más okból eléggé elcsúsztam az érettségire való készüléssel.

Így most idén újra emeltezem bioszból, meg mellette leteszem a C1-et németből. De azt számoltam, hogy még így is csak 90 pluszpontot kapok, és ha duplázni akarok akkor mondjuk ja 90% körül sikerül a bioszom, 80% meg lett a közép magyarom, akkor sem lesz meg épp a pont. :( Még így azon gondolkoztam, hogy leemelteznék magyarból is, és akkor az 100 pluszpontot jelentene a két emelt együtt, de úgy is necces. Mik a tapasztalatok?



2018. okt. 19. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdtem, hogy 11.-ben megcsináltam az előrehozott angolt közép szinten, az 97% lett. Ekkor már volt angolból B2-m. Utána, 12.-ben megcsináltam a C1-et is. Az érettségikre úgy készültem, hogy megcsináltam az ÖSSZES előző évi feladatsort (pl matek, magyar, angol) ezeknél teljesen jól be is vált. Én töriből emelteztem, abból is megcsináltam az eddigi feladatsorokat, és végig tanultam a tematikát. A szóbelikre megtanultam a tételeket és annyi volt. Így magyar közép: 94%, matek közép: 93%, angol közép: 97%, töri emelt: 84%, angol emelt: 90%, etika közép: 90%. Azért választottam 5. tárgynak az etikát, mert ebből volt a legegszerűbb magas pontszámot elérni. És be is vált. Angolból azért emelteztem, úgy is hogy már volt felsőfokúm, mert úgy voltam vele, hogy pluszban úgyse fogok rá tanulni, de veszteni nem vesztek vele. Így lett a végén 458 pontom. Az év végi eredményeim nem lettél kiemelkedően jók, de azok nélkül is sikerült ezt az eredményt összehoznom.

Idén kezdtem a pszichológiát Szegeden.

2018. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2018. okt. 20. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!